Świnki mówią „oink oink”!

aczolo

W przedszkolu nr 15 odbyły się zajęcia otwarte z języka angielskiego, w których uczestniczyli rodzice podopiecznych. Kalina Łabuz – Bębas, nauczyciel najpierw krótko przedstawiła rodzicom na czym polega nauczanie języka obcego w przedszkolu, oraz zaprezentowała stosowane przez siebie metody i pomoce dydaktyczne.

– Dorosłym wydaje się, że każde zajęcia muszą zaskakiwać, a w przypadku dzieci w wieku przedszkolnym jest zupełnie inaczej. Dzieci lubią, kiedy mogą przewidzieć kolejne elementy zajęć, dlatego w każdej grupie rozpoczynamy od piosenki „Hello, what’s your name?” i „Make a circle”, która pomaga nam w ustawieniu się w kółku- mówi Kalina Łabuz – Bębas.

Tak jak na każdych zajęciach, i tym razem nie zabrakło dobrej zabawy.

– W wieku przedszkolnym podstawą jest zabawa, która pełni różnorodne i bardzo ważne funkcje w rozwoju dziecka. Ale oprócz zabawy czytamy również wierszyki, bajeczki, kolorujemy. Nauka języka obcego na tym etapie edukacji może być tylko słuchowa, od dzieci nie należy wymagać, aby mówiły. Należy się trzymać naturalnego procesu nabywania języka, taki sam proces jest również w przypadku języka ojczystego. Dobrze, kiedy dzieci rozumieją co do nich mówię, wykonują polecenia. Każde z nich zaczyna mówić po angielsku w swoim czasie. – dodała pani Kalina, która prowadzi w przedszkolu również zajęcia dodatkowe z języka włoskiego.

Obecnie dzieci utrwalają nazwy zwierząt podwórkowych oraz ich odgłosy. Teraz każdy przedszkolaczek PP 15 wie, że angielskie świnki mówią „oink oink”!pp 15 zajecia angilskia1` a2 a3 a5 a6 a7

Tekst i foto PP nr 15

Polecamy również