Adam Jarubas – Unii Europejska zawdzięczamy bardzo dużo

galeria jarubas

Adam Jarubas, kandydat Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego, były marszałek województwa świętokrzyskiego gościł dzisiaj w Ostrowcu Świętokrzyskim. Adam Jarubas spotkał się z mieszkańcami w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury. Gościa przywitał prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

– Adam Jarubas ma ogromne doświadczenie jako samorządowiec i to doświadczenie można i trzeba spożytkować w Unii Europejskiej – mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Taki przedstawiciel jak pan Adam Jarubas jest nam w Unii Europejskiej bardzo potrzebny. Dla nas bardzo ważne jest to, żeby w Parlamencie Europejskim mieć ludzi stąd. Takich, którzy utożsamiają się z naszym regionem i którym dobro regionu leży na sercu. Adam Jarubas przez wiele lat piastował funkcję marszałka województwa świętokrzyskiego i zna dokładnie procedury funkcjonowania Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że dzisiaj Ostrowiec będzie dobrym przystankiem na finiszu do Parlamentu Europejskiego.

Sala Galerii Fotografii pękała w szwach.

-Wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku lat gościłem w Ostrowcu Świętokrzyskim z racji podpisywanych rożnych umów czy porozumień – mówi Adam Jarubas. – Przez te lata nasz kraj i region dzięki funduszom unijnym zmieniały się. Po dwunastu latach pracy samorządowej z całą stanowczością mogę stwierdzić, że Unii Europejskiej zawdzięczamy bardzo dużo. To są nowe drogi czy projekty realizowane w szpitalach, szkołach i wielu innych instytucjach. Przez 15 lat obecności Polski w Unii nasz kraj odniósł szereg sukcesów. Na czysto Polska otrzymała przez ten czas 110 miliardów Euro. Obecnie mamy poczucie bezpieczeństwa. Obserwując kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego można zaobserwować dwa trendy. Koalicja Europejska, której jestem kandydatem dążącą do współpracy między krajami Unii jako wspólnoty cywilizacyjnej. Po drugiej stronie znajdują się środowiska, delikatnie mówiąc eurosceptyczne lub wrogo nastawiono do Unii Europejskiej. Rządzący Polską niejednokrotnie powodują konflikty z Unią Europejską. To na pewno nie wpływa dobrze na polską gospodarkę i postrzeganie naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę na problemy ujednoliconej edukacji w ramach Unii, a także na ryzyko Polexitu.

– Wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej to ogromne zło jakie mogłoby spotkać nasz kraj. Nie wolno do tego dopuścić – powiedział Adam Jarubas.

Polecamy również