Wakacje 2019 z MOSiRem

wakacje z mosierm

Tegoroczne wakacje szkolne powoli wkraczają w ostatnią fazę. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim zachęca do korzystania z atrakcji skierowanych do najmłodszych, których nie brakuje na obiektach kierowanych przez MOSiR.

Siatkarze rywalizowali na Orliku o Puchar Dyrektora MOSiRw1 w2

Zwycięstwem drużyny Volley Ostrowiec Św. zakończył się rozgrywany na terenie kompleksu boisk Orlik Ogrody IX Turniej Piłki Siatkowej Dzikich Drużyn o Puchar Dyrektora MOSiR. Patronat honorowy nad zawodami sprawował Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

Wyniki:

Hydrodestabilimaterializator – Była Drużyna Andrzeja 0:2

Aleksandryjskie Dżódoki – Volley Ostrowiec Św. 0:2

Audi A3 – Hydrodestabilimaterializator 0:2

Była Drużyna Andrzeja – Aleksandryjskie Dżódoki 2:0

Była Drużyna Andrzeja – Audi A3 1:2

Volley Ostrowiec Św. – Była Drużyna Andrzeja 2:0

Hydrodestabilimaterializator – Aleksandryjskie Dżódoki 2:0

Volley Ostrowiec Św. – Hydrodestabilimaterializator 1:2

Aleksandryjskie Dżódoki – Audi A3 0:2

Audi A3 – Volley Ostrowiec Św. 1:2

Kolejność końcowa:

1. Volley Ostrowiec Św.

2. Hydrodestabilimaterializator

3. Była Drużyna Andrzeja

4. Audi A3

5. Aleksandryjskie Dżódoki

Skład zwycięskiej drużyny: Rafał Balcerak, Mateusz Kita, Mateusz Ścibisz, Patryk Petruczynik, Łukasz Falecki, Tomasz Petruczynik, Maciej Mazan, Michał Szawan, Piotr Gajewski, Oliwier Chuchała.

Rawka od Nowa

Baseny letnie obok Pływalni Rawszczyzna będą czynne do końca wakacji, codziennie w godzinach 10-20. Bilet ulgowy jednorazowy bez ograniczeń czasowych – na cały dzień (dla dzieci od 3 roku życia, uczniów, studentów, seniorów w wieku 65 lat i więcej) kosztuje jedyne 10zł (normalny – 12zł).

Wakacje na Gutwinie

W Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin jeszcze do 23 sierpnia organizowane będą zajęcia sportowo – rekreacyjne dla uczniów szkół podstawowych. Odbywają się one w cyklach tygodniowych, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11-13. Prowadzą je instruktorzy sportu, zapewniając każdego dnia inny rodzaj aktywności – zajęcia biegowe w terenie, na sprzęcie pływającym, na boiskach piaszczystych, turystykę rowerową oraz w parku linowym. W przypadku niesprzyjającej aury, rodzaj zajęć będzie dostosowywany do panujących warunków atmosferycznych. Udział jest bezpłatny, a zapisać można się bezpośrednio przed zajęciami u instruktora (zbiórka przy „woprówce”) lub w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11, pok. 2.39). Wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w zajęciach.

Wakacje na Orliku

Na Orliku Ogrody do 23 sierpnia, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11-13, odbywać się będą jeszcze zajęcia rekreacyjno – sportowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Pod okiem instruktora sportu mogą tam poznać różne dyscypliny sportu, a także wziąć udział w licznych mini turniejach, grach i zabawach sportowych.

VII MosirGutwinRun 2019

W niedzielę 25 sierpnia odbędzie się czwarta z sześciu rund cyklu biegów „VII MosirGutwinRun 2019 – półmaraton i maraton na raty”. W ramach każdej z rund odbywają się biegi na dystansie 5km (13 lat i starsi) oraz 10km (16 lat i starsi). Wspólnie z biegiem na 5km odbywa się marsz nordic walking na tym samym dystansie. Zapisać można się za pośrednictwem formularza na stronie www.ostrowiecbiega.pl lub w biurze zawodów w dniu imprezy. Koszt udziału w całym cyklu (6 rund) to 5zł, które należy uiścić odbierając numer startowy służący do elektronicznego pomiaru czasu. Podczas każdej z rund rozgrywane się też biegi dla dzieci – od przedszkolaków (100m), po uczniów najstarszych klasy szkół podstawowych (1km). Udział w nich jest całkowicie bezpłatny, a zapisać można się w biurze zawodów.

Szczegóły na stronie: OstrowiecBiega.pl

Polecamy również