Trwa ustalanie przyczyn tragedii

DSC03164

Trwa ustalanie przyczyn pożaru w wyniku, którego śmierć poniósł jeden z pensjonariuszu Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Na miejscu zdarzania pracuje prokurator oraz pracownicy Komisji Nadzoru Budowlanego. Mieszkańcy z pawilonu, w którym wybuchł pożar zostali przeniesieni do budynku głównego.

DzisiajDSC03166DSC03162DSC03167DSC03163

Po odymieniu jednego z pokoi w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu, w którym dzisiaj wybuchł pożar strażacy znaleźli spalone zwłoki 60 – letniego mężczyzny. Wcześniej pensjonariusz był poszukiwany. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Godzina 9.20

Dom Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim stoi w ogniu. W jednym z pokoi na drugim piętrze pawilonu wybuchł pożar. Na miejscu są jednostki straży parnej.

– Zgłoszenie o pożarze odebraliśmy o godzinie 9.20 – mówi Barbara Majdak, rzecznik prasowy PSP Ostrowiec. – Na miejsce zdarzenia zostało wysłanych 8 jednostek – 23 strażaków. Zostało ewakuowanych 23 pensjonariuszy. Jedna osoba jest poszukiwana.

Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Polecamy również