Poezja Igi Klepacz z „Chreptowicza” znów nagrodzona !

marata herpowicz

Iga Klepacz, uczennica biologiczno –chemicznej klasy maturalnej w Liceum Ogólnokształcącym nr II im. J. Chreptowicza, już po raz kolejny otrzymała konkursowe laury za swoją poetycką twórczość. Tym razem Iga zdobyła 2 miejsce w Konkursie Literackim dla uczczenia 85.rocznicy urodzin i 50.rocznicy śmierci Marka Hłaski w kategorii Poezja. Za dwa swoje wiersze: „Radość i Smutek” oraz „Rozpacz”, odebrała dyplom i symboliczną nagrodę podczas sobotniej Nocy Bibliotek w Ostrowieckim Browarze Kultury.

– Uważam, że moja poezja, którą tworzę od kilku lat, jest prosta w przekazie i nawiązuje tematyką do obecnych czasów – mówi Iga Klepacz. – Niemal w każdym wierszu poruszam aktualne zagadnienia i staram się, by nie były one dla czytelników ciężkie w odbiorze, ponieważ sama nie lubię tego rodzaju poezji. Drugie miejsce w tym konkursie jest dla mnie motywujące , na pewno będę rozwijać swój artystyczny dorobek.

Do chwalenia się tym dorobkiem poetyckim w konkursach literackich zachęca Igę jej nauczycielka języka polskiego, Marta Kalita, która już podczas pierwszego „spotkania” z twórczością uczennicy dostrzegła jej poetycki talent i artystyczną wartość utworów. – Jestem urzeczona tymi niezwykłymi w językowej prostocie, ale głęboko zanurzonymi w uniwersalną refleksję o ludzkim losie wierszami – mówi polonistka Marta Kalita. – Są one kunsztowne i niosą ideowe przesłanie . Życzymy Idze dalszej weny i kolejnych sukcesów.

Polecamy również