660 przebadanych kierowców

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowieckiej komendy policji przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy poranek”. Akcja miała na celu ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych kierowców, a tym samym poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu.

Wczoraj 21 października br. od wczesnych godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim na drogach powiatu ostrowieckiego prowadzili wzmożone działania kontrolne w ramach akcji „Trzeźwy poranek. Podczas wczorajszej akcji, przebadanych zostało 660 kierowców. Policjanci ujawnili 2 kierujących znajdujących się w stanie nietrzeźwości oraz 2 kierowców w stanie po użyciu alkoholu. Pierwszy nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez stróżów prawa do kontroli drogowej w miejscowości Ćmielów. 26-letni mężczyzna kierował pojazdem marki Fiat mając blisko pół promila alkoholu. Teraz za jazdę w stanie po użyciu będzie tłumaczył się przed sądem. Kolejno w miejscowości Kunów do kontroli drogowej został zatrzymany 48-letni kierujący samochodem marki Toyota, który odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wskazało u niego ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto z ruchu na trasie W 754 został wyeliminowywany 33-letni mieszkaniec gminy Tarłów, który podróżował pojazdem marki BMW w stanie po użyciu alkoholu. Jako ostatni zatrzymany został 53-latek, który tego dnia był rekordzistą i przemieszczał się po ulicach Ostrowca samochodem marki Audi mając w organizmie ponad 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

W celu poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu tego typu akcje będą przeprowadzane cyklicznie.

Apelujemy o rozwagę. Życie i zdrowie wszystkich użytkowników dróg zależy od nas samych. Trzeźwość powinna być dla każdego z nas sprawą priorytetową. Pamiętajmy o tym i zawsze kierujmy się rozsądkiem, bo tylko w ten sposób możemy dać sobie i innym gwarancję bezpieczeństwa na drodze.

Przypominamy, że w budynku Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim został zamontowany alkomat, dzięki któremu każdy może sam sprawdzić swój stan trzeźwości, bez konieczności udziału w tej czynności policjantów.

Polecamy również