Ulica Nowe Piaski poszerzona i jak nowa

Dziś rozpoczął się remont ulicy Nowe Piaski. W obecności Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego , wykonawcy Radosława Malca, pracowników struktury komunalnej i naczelnika Artura Majchra przekazano plac budowy pod realizację pierwszego z 7 zadań współfinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych.

– To jest bardzo duży zakres prac, jeśli chodzi o prace inwestycyjno – drogowe, ponieważ do tej pory nie zdarzyła się taka kumulacja remontów. Zazwyczaj mieliśmy jedną inwestycje drogową, a w tym momencie mamy tych inwestycji siedem – mówi prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. -Konsorcjum firma DROGBUD – Radosław Malec wygrała przetarg w mieście za jeden milion siedemset tysięcy  złotych. Na ulicy Nowe Piaski wybuduje odcinek 382 metrów długości i szerokości 7 metrów. W ramach remontu zostaną wykonane dwie zatoki autobusowe, ścieżka rowerowa, chodniki, przebudowa infrastruktury, przebudowa uzbrojenia i nowoczesne oświetlenie. Ten odcinek skróci również przejazd od ulicy Grzybowej do ulicy Szymanowskiego.

Ulica Nowe Piaski to dość wąski teren, jednak cześć ziemi jest wywłaszczona. Dzięki temu nie stanowi to większego problemu podczas prac remontowych.

-Droga będzie poszerzana, ponieważ tereny przez, które będzie przebiegać zostały wywłaszczone- mówi właścicieli firmy Drogbud Radosław Malec. – Dla nas praca w tym miejscu nie jest trudna, ponieważ ruch się może odbywać normalnie, a pracownicy mogą wykonywać swoją pracę. Jeżeli tylko warunki pogodowe na to pozwolą to droga będzie budowana także zimą.

Obecnie w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęto remonty siedmiu podobnych odcinków. Przewidywany termin ukończenia prac remontowych to sierpień 2020 rok. Po przetargach na remonty 7 zadań  uzyskano kwotę blisko 28 mln złotych, gdzie połowa kwoty to wysiłek miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. W ubiegłym tygodniu ukończono remonty na ulicy Rzeczki, który jest już w pełni dopuszczony do ruchu.

p1 p2p3 p4p5p6p7 p8p9 p10p11W związku z tym, że na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego w najbliższym czasie będzie wykonywanych szereg inwestycji drogowych na pewno wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu, o czym będziemy informować na bieżąco.

Polecamy również