Sercem dla Oliwki

sercem dlaoliwki

sercem dlaoliwkiOficjalnym organizatorem imprezy jest Akcja Katolicka działająca przy parafii Św. Jadwigi  na os. Stawki w Ostrowcu Św. Nieoficjalnym lecz bardzo aktywnym organizatorem akcji są mamy dzieci z grupy Żabki PP nr 19 w Ostrowcu Św., do której należy młodsza (4-letnia) siostra chorej dziewczynki – Lenka. Nasza akcja jest organizowana pod nazwą „Sercem dla Oliwki z Ostrowca” i cała impreza będzie się odbywać 24 listopada 2019 r. w Ostrowieckim Browarze Kultury w godzinach 15 -20. Akcja jest jednorazowa, ma zasięg lokalny i skierowana jest do mieszkańców naszego miasta oraz wszystkich ludzi dobrej woli, chcących wesprzeć Oliwię w jej leczeniu. Przewidywana liczba uczestników to ok. 400 osób rotacyjnie.

Celem naszych działań jest zebranie funduszy dla chorej Oliwii Kaczewskiej.

Oliwia Kaczewska to 10 letnia mieszkanka naszego miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Mimo, iż Oliwia choruje od 3 roku życia to rodzice do tej pory nie ujawniali się za bardzo z chorobą swojej córeczki i radzili sobie sami jak mogli nie prosząc ludzi o pomoc finansową. Jednak przyszedł taki czas i moment kiedy niestety ale nie są już w stanie sami podołać kosztom jakie trzeba ponosić na leczenie Oliwki, która jest ciężko chora. Dziewczynka w swoim życiu przeszła więcej niż nie jeden dorosły. Gdy skończyła 3 lata zdiagnozowano u niej zespół Nijmegen zaczęły się ciągłe pobyty w szpitalach: niedokrwistość aplastyczna wiążąca się z długim podawaniem sterydów. W 2014 roku przeszła operację stawów biodrowych z powodu dysplazji. Ciągłe infekcje zapalenia płuc to nic w porównaniu z tym z czym zmaga się teraz. W styczniu 2019 roku przyjeżdżając do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie z myślą że będą to tylko rutynowe badania zawalił się cały świat Oliwki i jej rodziców. 24 stycznia po 5 godzinnym pobycie na bloku operacyjnym Pani doktor oznajmiła, że Oliwka ma chłoniaka Hodgkina z przewagą limfocytow”. Jednak los okazał się jeszcze bardziej okrutny. 17 czerwca br jadąc na kolejną chemioterapie Oliwka źle się poczuła, nastąpiło drętwienie głowy i buzi co zmusiło Panią doktor do zrobienia tomografu głowy. Rodzice nigdy nie spodziewali się tego co usłyszą . Guz w głowie z dużym obrzękiem (przerzut chłoniaka). Po 6 miesiącach walka zaczyna się od nowa tym razem z potworem w małej główce Oliwii . W domu na Oliwkę czeka młodsza siostra Lenka i tata. Rodzina jest rozdzielona bo mama spędza czas z Oliwią w CZD w Warszawie a tata zajmuje się w domu młodszą córką. Państwo Kaczewscy wyczerpali zapas swoich wszelkich oszczędności. Tata sam utrzymuje czteroosobową rodzinę. Nie są w stanie już sami pokrywać kosztów dojazdów do szpitala, noclegów w przyszpitalnym hotelu, kosztów zakupu opatrunków dla Oliwii, zakupu leków oraz wzmacniających witamin ponieważ organizm Oliwii jest strasznie wycieńczony. Rodzice do tej pory nie korzystali z pomocy żadnej fundacji ani instytucji, która by ich wspierała finansowo. Radzili sobie sami jak tylko mogli. Na chwile obecną zdesperowana sytuacją mama uruchomiła zbiórkę na portalu Pomagam.pl.

Na imprezie zagrają dwa zespoły lokalne: RanDevu i Champion oraz wystąpią dzieci ze szkoły tańca Progres. Planowane są licytacje zebranych fantów, kiermasz ciast i zabawek, liczne atrakcje dla dzieci pod okiem animatorów, a także będzie można skorzystać z bezpłatnych porad logopedy i specjalisty z zakresu wad postawy.

Impreza odbywać się będzie pod patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego.

Polecamy również