MAMO! TATO! JESTEM JUŻ PRZEDSZKOLAKIEM – UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA W PRZEDSZKOLU NR 7

pczolook

Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, która na stałe zagościła w kalendarzu imprez naszego przedszkola. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu zarówno dzieci jak i ich rodziców, a także nauczycieli. Pozwala ono na wytworzenie atmosfery wzajemnego zaufania i otwartości. Wzmacnia więzi emocjonalne z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Daje im poczucie pozytywnego obrazu siebie. Stwarza możliwość prezentacji pierwszych umiejętności i wiadomości zdobytych przez najmłodsze dzieci w przedszkolu.p1 p2 p3 p4 p5 p7 p8 p9 p11 p12

Dzieci przygotowywały panie: Jolanta Bellon, Ewa Kołodzińska, Bożena Adamiec, Kinga Skrzyńska, a spotkanie poprowadziła pani Jolanta Żak. Witając dzieci i przybyłych gości zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy. Pasowanie poprzedzało obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia, a więc zabawy przygotowane dla naszych milusińskich były powiązane z tym świętem.

Dzieci i rodzice wyruszyły do „Krainy Pluszowego Misia” w rytm piosenki ,,Jadą, jadą misie”, odpowiadały na pytania związane z pluszowymi misiami, dzieliły się wiedzą na temat ulubionej postaci bajkowej jakim jest Kubuś Puchatek. Miały także możliwość narysowania wspólnie z rodzicami postaci misia. Obrazki misiów były świetnie naszkicowane mimo dużego utrudnienia jakim były zawiązane oczy w trakcie pracy. Dzieci wraz z rodzicami chętnie bawiły się w rytmie ,,Woogie Boogie”. Zaproponowany masażyk dziecko – rodzic i rodzic – dziecko na pewno dał wszystkim chwile odprężenia przed kolejna częścią uroczystości.

W dalszej jej części rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w ich prezentacjach artystycznych. Niejednej mamie oraz tacie łza wzruszenia zakręciła się w oku: z dumy, radości, lekkiego niedowierzania, że oto ukochane maleństwo tyle już umie.

Kolejnym punktem wydarzenia była sama uroczystość pasowania. Starszaki z grupy V oraz VI sprawnie poprowadziły swoich młodszych kolegów przez ten wzruszający moment. Słowa ślubowania przyjęła pani dyrektor Anna Kuligowska. Maluchy z dużym przejęciem powtarzały słowa o szacunku, dzielności, zgodnej zabawie i oczywiście uczeniu się. Pani dyrektor życzyła też dzieciom wielu sukcesów oraz radości z pobytu w przedszkolu. Rodzice również złożyli swoje ślubowanie o miłości do dzieci oraz zaufaniu do nauczycielek i przedszkola, w którym pozostawiają maluszki codziennie rano.

Niezwykle miłym akcentem było wręczenie świeżo upieczonym przedszkolakom drobnych upominków. Były to oczywiście pluszowe misie na pamiątkę Święta Pluszowego Misia. Mamy nadzieję, że wszystkie pasowane przedszkolaki z jeszcze większa ochotą niż dotychczas będą codziennie rano zjawiać się w przedszkolu. Wierzymy także, że rodzice z równie nieukrywaną radością będą swoje pociechy pozostawiać pod opieką wychowawczyń.

Polecamy również