Zabawa karnawałowa „W zimowej Krainie Tańca” w PP 19

choinka pp 19

c1 c2 c3 c4 c5 c6 c7 c8 c9 c10 c11 c12 c13 c14W karnawale same bale…”. I taki bal miał miejsce w Przedszkolu Publicznym nr 19.

W tym roku zorganizowany został pod hasłem „W zimowej Krainie Tańca”. Już od samego rana dzieci szykowały się na to wyjątkowe wydarzenie. Przedszkolaki przebrane
w stroje bajkowe wyglądały wyjątkowo. Nie zabrakło stroju Kopciuszka, Myszki Miki, Batmana, Supermena, kota, krokodyla, wróżki, policjanta, strażaka… Tego dnia na twarzach przedszkolaków malował się uśmiech, radość i szczęście.

Na karnawałowe spotkanie specjalnie przystrojono salę, w której dominowały zimowe kolory- białe, srebrne i niebieskie balony, serpentyny, gwiazdki i kolorowe światła. Pojawił się akcent związany z tańcem szablon tańczącej pary dzieci, który skutecznie zachęcał do zabawy wszystkie maluszki zgromadzone w sali.

Wydarzenie uświetnił zespół muzyczny MAGNETIC, była więc muzyka na żywo
i najbardziej znane przeboje roku 2019. Dzieci świetnie się bawiły przy muzyce i brały udział w pląsach na parkiecie i konkursach, w których mogły się popisać swoimi umiejętnościami tanecznymi. Towarzyszyły im wychowawczynie, pani dyrektor i rodzice.

Po zabawie karnawałowej na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek przygotowany specjalnie na tę okazję przez panie kucharki. Powodzeniem cieszyły się pyszne pączki w cukrze pudrze, które uwielbia każde dziecko. Zabawa udała się znakomicie!

Tekst i foto PP nr 19

Polecamy również