Czternastka nie żałuje pieniędzy na WOŚP

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 14 znów pobiła rekord w zbieraniu pieniędzy na sprzęt medyczny dla chorych dzieci podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu trzech dni od środy 8 stycznia do piątku 10 stycznia zebraliśmy 4322 złote i 29 groszy! f1 f2 f3 f5 f6Nasza zbiórka składa się co roku z dwóch  zasadniczych działań, pierwsze,to loteria fantowa na którą  fanty przynoszą  przez cały rok uczniowie i nauczyciele a drugie to pieczenie i sprzedaż ciast.
W tym roku otrzymaliśmy od darczyńców ogromną ilość atrakcyjnych rzeczy na loterię (około 1000) a potem dzieci,zwłaszcza te młodsze, miały wielką radość z losowania a jednocześnie przekazywania  pieniędzy na cel charytatywny. Lotrię przygotowały a potem przeprowadziły uczennice klasy 8 D: Wiktoria Łodej,Martyna Młynarczyk,Amelia Stój i Roksana Michoń. Również w sprzedaż ciast była zaangażowana duża grupa uczniów z klasy 8 D pani Barbary Kosikowskiej i klasy 7 B pani Agnieszki Witkowskiej .W wypiekaniu ciast wzięli oczywiście udział także rodzice i dziadkowie (a raczej babcie) uczniów.Bardzo wszystkim smakowały i przepięknie wyglądały pierniczki z logo WOŚP wykonane przez mamę ucznia klasy 6 D Jakuba Antoniewskiego.
Ogromnie jesteśmy wdzięczni wszystkim rodzicom zaangażowanym w naszą szkolną część ogólnopolskiego święta dobroczynności  jakim jest co roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Jak zawsze okazało się,że razem możemy więcej!
Nad całością przedsięwzięcia czuwały opiekunki samorządu uczniowskiego Renata Łodej i Anna Kowalska oraz od dawna już nierozerwalnie związane z Orkiestrą Barbara Kosikowska i Agnieszka Witkowska.
Tekst i foto PSP 14

Polecamy również