Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego zarażeni koronawirusem

DSC00212

Dwie osoby, które przebywają na oddziale chorób zakaźnych Szpitala w Starachowicach to mieszkańcy powiatu ostrowieckiego. Pacjenci powrócili niedawno z Norwegii.

Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał informację o pozytywnych wynikach badań laboratoryjnych w kierunku koronawirusa. Potwierdzenie zakażenia dotyczy dwóch osób hospitalizowanych na Oddziale Chorób Zakaźnych. Pacjenci przebywają w izolacji i czują się dobrze. Są to osoby spoza powiatu starachowickiego.

Dzisiaj

W województwie świętokrzyskim zostały potwierdzone dwa przypadki zachowania na koronawirusa. Pacjenci obecnie przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Starachowicach. Stan pacjentów jest dobry.

Wczoraj

Troje mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego trafiło do szpitala w Starachowicach z podejrzeniem koronawirusa. Dwie osoby, wróciły z Norwegii i miały kontakt z potwierdzonym przypadkiem zachorowania. Jedna osoba, która również ma objawy i trafiła do szpitala, miała kontakt z osobą, która wróciła z Niemiec. Wszyscy hospitalizowani to osoby dorosłe, mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. Wyniki ich badań powinny być znane do wieczora. To pierwsze przypadki z terenu powiatu ostrowieckiego.

W Ostrowcu, trzy osoby zostały objęte kwarantanną domową. Są to osoby, które powróciły z Włoch, jechały autobusem z osobą, u której potwierdzono zachorowanie na koronawirusa.

Polecamy również