To byli pacjenci w sile wieku

szpital

Oddział Intensywnej Terapii w szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim jest zamknięty do odwołania. W poniedziałek zmarły tam trzy osoby, a w nocy z poniedziałku na wtorek – czwarta. Wszystkie miały objawy mogące wskazywać na zarażenie koronawirusem – duszności i wysoką gorączkę. Jeden z wyników, u pacjenta ze Starachowic, okazał się wątpliwy.

– Na Oddziale Intensywnej Terapii nastąpiła seria szybkich i nagłych zgonów, w ciągu doby zmarło czterech pacjentów w sile wieku- mówi Adam Karolik, dyrektor do spraw lecznictwa ostrowieckiego szpitala.- Zmarli leżeli na oddziale od kilku dni, wystąpiła u nich narastająca, ostra niewydolność oddechowa. Jeden z pacjentów przyjechał do nas ze Skarżyska, inny ze Starachowic. To wszystko było powodem natychmiastowej reakcji i zabezpieczenia przed rozwojem ewentualnego zakażenia.

Dyrektor Adam Karolik poinformował, że trzy wyniki były negatywne, zaś jeden – u pacjenta ze Starachowic- wątpliwy. Badanie nie zostanie wykonane ponownie, bowiem pacjent nie żyje. Zanim trafił do Ostrowca, 24 marca w szpitalu w Starachowicach miał wykonany test, którego wynik był negatywny.

Dzisiaj

Przed godziną 14 dyrektor do spraw lecznictwa ostrowieckiego szpitala Adam Karolik poinformował, że trzy wyniki były negatywne, zaś jeden jest wątpliwy.

Oddział Intensywnej Opieki Medycznej jest całkowicie zamknięty. Personel, który dyżurował tam w poniedziałek, został w środku. W poniedziałek zmarły tam trzy osoby, a w nocy z poniedziałku na wtorek – czwarta.

W tej chwili cały personel OIOMU, który w ciągu ostatnich kilku dni miał kontakt ze zmarłym pacjentem jest objęty kwarantanną siedmiodniową – 10 pracowników przebywa na oddziale, około 30 w domach.

Wtorek

Wczoraj  na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim zmarły trzy osoby z objawami mogącymi wskazywać na zarażenie koronawirusem.

Oddział Intensywnej Opieki Medycznej jest całkowicie zamknięty. Personel, który dyżurował tam w poniedziałek, został w środku razem z pacjentami.

– Czekamy na wyniki badań, które mamy nadzieję pojawią się jeszcze w środę rano – informuje Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.

Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegłym tygodniu na oddziale neurologii, gdzie u jednego z pacjentów po trzech dobach pobytu wystąpiły objawy typowe dla koronawirusa. U niego wynik badań był negatywny.

Polecamy również