W PP 19 PODSUMOWANO WIRTUALNY MIĘDZYPRZEDSZKOLNY RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY PT. „CHROŃmy ROŚLINY”

pp 19 wirtul;any konkurs

22 kwietnia to dzień, w którym cały świat obchodzi Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy – dorośli i dzieci – choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Należy uświadomić sobie, że o naszą planetę musimy dbać każdego dnia, aby zwierzęta i rośliny ochronić przed wyginięciem.p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10

Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy jest przedszkolem, które stawia na EKOLOGIĘ i od wielu lat jest organizatorem obchodów Święta Ziemi i happeningu ekologicznego. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa nie mógł się odbyć happening, ale przedszkole ogłosiło wirtualny konkurs plastyczny pt. „CHROŃmy ROŚLINY”, do udziału, którego zaprosiło dzieci wraz z rodzinami z ostrowieckich przedszkoli.

Temat konkursu – „CHROŃmy ROŚLINY” nie jest przypadkowy. Wynika on z Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin, ogłoszonego z początkiem 2020 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych – „Chroniąc rośliny, chronisz życie”.

Jednym z zadań konkursu było zachęcenie rodzin do kreatywnego wykorzystania czasu spędzanego wspólnie w domu oraz promowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i dorosłych.

Konkurs internetowy spotkał się z dużym odzewem. Drogą elektroniczną wpłynęło 25 prac z sześciu przedszkoli: Przedszkola Publicznego nr 7, Przedszkola Publicznego nr 11, Przedszkola Publicznego nr 15, Przedszkola Publicznego nr 19, Przedszkola Publicznego nr 21 oraz Zespołu Edukacyjno-Przedszkolnego „Szkoła z Pasją”. Wszystkie prace są bardzo piękne, ciekawe i pomysłowe, bo powstały w wyjątkowo trudnym czasie.

Organizatorzy konkursu dziękują wszystkim jego uczestnikom za tak wielkie i twórcze zaangażowanie. Dzieci i rodzice poprzez udział w konkursie udowodnili, że los naszej planety nie jest im obojętny. To od nas wszystkich zależy jej przyszłość.

Koordynatorkami Wirtualnego Międzyprzedszkolnego Rodzinnego Konkursu Plastycznego pt. „CHROŃmy ROŚLINY” były nauczycielki z PP 19 – Bożena Czemierys i Magdalena Kawiak.

Dziękujemy WSZYSTKIM za udział w konkursie i już zapraszamy do przyszłorocznych obchodów Święta Ziemi.

Polecamy również