Zima lubi dzieci, dzieci lubią zimę!

zczolook

zczolo z1 z2 z3 z5 z7 z8 z9 z10 z11 z12 z13 z14 z15 z16W tym roku zima wyjątkowo dopisała. Jest mroźno, biało i pięknie. To wspaniały czas na sanki i lepienie bałwanków, robienie kul śnieżnych oraz aniołków na śniegu. I tak właśnie spędzają czas przedszkolaki z PSP nr 10.

Ale zanim rozpoczęły się zabawy na śniegu, dzieci dowiedziały się, jak zadbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz jak spędzić czas mądrze i z pożytkiem dla siebie. Podczas zajęć poznały zasady bezpiecznego uprawiania sportów zimowych. Już widzą, że nie wolno ślizgać się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także zjeżdżać z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Wszystkie przedszkolaki wiedzą też, że podczas zabaw zimowych należy zadbać o właściwy strój aby zapobiec niebezpiecznym odmrożeniom i chorobom.

Głównym celem zimowych zajęć jest dobra zabawa, dzięki której na twarzy każdego przedszkolaka gości uśmiech. Plan okresu zimowego jest na tyle ciekawy i odmienny od typowych zajęć w przedszkolu, że stwarza dzieciom okazję do odkrywania nowych wartości, pobudzał ich rozwój, rozszerza zainteresowania, pogłębia wiedzę i umiejętności.

Tekst i Foto PSP nr10

Polecamy również