Poszukiwani w rękach ostrowieckich kryminalnych

DSC08905

Ostrowieccy kryminalni minionej doby zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Jako pierwszy w ręce policjantów wpadł 28-latek, który od roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Ma on do odbycia karę 15 miesięcy pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych to 19-latek, który na podstawie listu gończego został tymczasowo aresztowany. Trzeci z mężczyzn ukrywał się przed organami ścigania od 15 miesięcy. 53-latek poszukiwany był 3 listami gończymi i ma do odpokutowania w więziennej celi blisko półtora roku.

Wczoraj ostrowieccy kryminalni zatrzymali trzy osoby poszukiwane. Jako pierwszy w ręce ostrowieckich policjantów wpadł 28-latek. Policjanci z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób ostrowieckiej komendy, od pewnego czasu zbierali nowe informacje dotyczące możliwego miejsca pobytu 28-letniego mieszkańca gminy Kunów. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim i dwoma nakazami doprowadzenia. Wczoraj kryminalni namierzyli na terenie gminy Kunów ukrywającego się 28-latka. Zatrzymany, który od 12 miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości był mocno zaskoczony spotkaniem z policjantami. Poszukiwany ma do odbycia łączną karę 15 miesięcy pozbawienia wolności za uchylania się od obowiązku płacenia alimentów oraz za kierowanie gróźb karalnych. Wczoraj 28-latek trafi do zakładu karnego.

Drugi z zatrzymanych poszukiwanych to 19-latek z terenu naszego miasta. Mężczyzna na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Lipsku został tymczasowo aresztowany za popełnione oszustwo. Ponadto poszukiwany był on na podstawie zarządzenia wydanego przez Prokuraturę Rejonową dla Wrocławia Śródmieście w celu ustalenia miejsca pobytu.

Jako ostatni w ręce stróżów prawa wpadł 53-letni ostrowczanin. Mężczyzna ukrywał się od ponad 15 miesięcy przed organami ścigania. Był poszukiwany na podstawie trzech listów gończych wydanych przez ostrowiecką prokuraturę i sąd. Łącznie ma on do odpokutowania w więziennej celi za jazdę w stanie nietrzeźwości i uchylanie się od płacenia alimentów blisko 18 miesięcy pozbawienia wolności.

 

Opr.EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również