„ Tydzień z dinozaurami” – projekt edukacyjny w oddziałach przedszkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 10

STARTOE

Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły?p1 p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8 p9 p10 p11 p12 p20 projekt edukacyjny psp10

Przez cały tydzień przedszkolaki z oddziałów przedszkolnych Publicznej Szkoły Podstawowej Nr10 miały świetną okazję do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic w ramach projektu „Tydzień z Dinozaurami”. Chociaż dinozaurów dawno nie ma na świecie to nadal cieszą się dużą popularnością pozwalając Małym Odkrywcom rozbudzać swoją wyobraźnie. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się gdzie i kiedy żyły, jak wyglądały, czym się żywiły te znane prehistoryczne zwierzęta.

Poznały dziwne nazwy tych stworów i próbowały je powtórzyć – co wcale nie było prosteW sali zorganizowaliśmy kącik „Dinozaury”, który sprawił wiele radości dzieciom. Tworzyły ślady dinozaurów z masy solnej. Bawiąc się w archeologów układały szkielet dinozaura z klocków i rolek papierowych. Pełne wrażeń kroczyły śladami prehistorycznych gadów uczestnicząc w zabawach ruchowych wykonując dinozaurowy zestaw ćwiczeń gimnastycznych. Wykonywały pracę plastyczną – swojego własnego dinozaura. To był tydzień bardzo kreatywny i wesoły dla przedszkolaków.

Tekst i foto PSP nr 10

Polecamy również