Kochanej Mamie, Dzielnemu Tacie! Życzenia dla Rodziców z Janinkowego Przedszkola

pp 15

1 2 3 6W dniu 26 maja dzieci z Piętnastki na osiedlu Ogrody wraz ze swoimi paniami nauczycielkami obchodziły Przedszkolny Dzień Mamy i Taty. Ze względu na reżim sanitarny, nie można było tego pięknego wydarzenia celebrować wspólnie z rodzicami w placówce, dlatego każda grupa przygotowała swój własny autorski program artystyczny, który został udostępniony rodzicom w grupach wirtualnych. Wesołe Misie – grupa trzylatków pokazała rodzicom występ pt.: „Klaskany walczyk dla Mamy i Taty”, przedszkolaki wyraziły poprzez wierszyki i piosenki swoją miłość do rodziców oraz to, że każdego dnia uczą się od mamy i taty wielu pożytecznych wartości. Wesołe Misie zaniosły dla rodziców samodzielnie wykonane serduszka i tulipany. Dzieci z grupy II Smerfy w prezentacji słowno – muzycznej „Czy ten pan i pani są w sobie zakochani?” przedstawiły kochanym rodzicom piosenki i wierszyki z najmilszymi życzeniami dla nich. Smerfy wykonały dla mam kopertowe kwiaty z życzeniami, a dla tatusiów laurki z motywem morskim.

Z kolei grupa III Biedronki perfekcyjnie odtańczyła taniec z szarfami do piosenki pt.: „Tęcza”, a także zaśpiewała wiele tematycznych piosenek, np.: „Mamom winszujemy” i wyrecytowała wierszyki, np.: „Rodzina”- w hołdzie dla rodziców. Biedronki wykonały także laurki zawierające motyw kwiatowy.

Sześciolatki, czyli grupa Psotki i Śmieszki z pieczołowitością wykonała dla rodziców upominki – serduszka i kwiaty dla mamy i dla taty, a w programie artystycznym znalazły się takie utwory, jak: „Mama w kuchni” oraz wierszyk „Dla mamy”.

Święto mamy i taty to szczególne wydarzenie w kalendarzu uroczystości placówki. Pozwala wyrazić prawdziwą miłość dzieci do swoich rodziców oraz uczy potrzeby celebrowania i pamiętania o mamie i tacie od najmłodszych lat.

Tekst i foto PP nr 15

Polecamy również