Duży sukces uczniów „Bronka”

debata foto

Tytuł wicemistrzów województwa świętokrzyskiego w Turnieju Debat Historycznych zdobyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Władysława Broniewskiego. W skład srebrnego zespołu weszli: Martyna Dytkowska, Katarzyna Kogut, Szymon Burda i Olaf Jurek. Opiekunem drużyny był nauczyciel historii Karol Wójcik.

Przygotowania do turnieju trwały przez kilka tygodni i obejmowały udział w wykładach historycznych, warsztatach dotyczących prowadzenia debaty oraz spotkaniach z nauczycielem, gdzie szlifowano wystąpienia prelegentów. Turniej realizowano w systemie każdy z każdym. Do finałowego starcia dostały się dwa najlepsze zespoły fazy grupowej. Jak mówią uczniowie udział w takim konkursie był dla nich dużym wyzwaniem, bo nie wystarczyła wiedza historyczna, ale trzeba było wykazać się umiejętnością logicznego wypowiadania się czy reagowania na argumenty przeciwników.

 – Gratuluję moim uczniom dużego sukcesu i zaangażowania. Radość z sukcesu jest tym większą, że są to przedstawiciele klas, gdzie historia nie jest wiodącym przedmiotem. Chcemy teraz w oparciu o tych uczniów i zdobyte doświadczenie przygotowywać się do kolejnych turniejówmówi Karol Wójcik

Polecamy również