Kolejni poszukiwani w rękach ostrowieckich policjantów

W miniony weekend ostrowieccy policjanci zatrzymali 4 poszukiwane osoby przez wymiar sprawiedliwości. Wszyscy zatrzymani mężczyźni trafią do zakładów karnych, gdzie odbędą zasądzone kary.

W miniony piątek jako pierwszy w ręce policjantów z Wydziału Kryminalnego „wpadł” 36-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak ustalili stróże prawa, mężczyzna był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Lipsku. Ma on do odbycia karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa przeciwko rodzinie. Kolejno ostrowieccy funkcjonariusze zatrzymali 35 – latka, mającego do odbycia karę ponad 128 dni pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko rodzinie.

W minioną niedzielę do grona zatrzymanych dołączyły jeszcze dwie osoby. Pierwszy z mężczyzn podróżował autostopem, lecz kierowca który go wiózł został zatrzymany za przekroczenie prędkości. W trakcie kontroli okazało się, że autostopowicz to poszukiwany na podstawie nakazu wydanego przez sąd Rejonowy w Ostrowcu za przestępstwa przeciwko mieniu. Mężczyzna za kratkami spędzi 5 miesięcy. Natomiast ostatni z zatrzymanych to 50 –latek, który za przestępstwa przeciwko rodzinie ma do odbycia 4 miesiące pozbawienia wonności.

Opr. RD

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim

Zespół Prasowy
Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach

Polecamy również