Małe działki dla biznesu też się sprzedają

created by dji camera

Do tej pory samorząd miasta sprzedawał dosyć duże grunty zwłaszcza przy ul. Przemysłowej, gdzie zostały już tylko dwie wolne działki.

Teraz gmina rozstrzygnęła dwa przetargi na sprzedaż dwóch miejskich działek przemysłowych na terenie miasta.

Pierwszą nieruchomość o powierzchnia 0,3269 ha przy ul. Jana Samsonowicza licytowały dwie firmy. Nabywcą terenu został właściciel podmiotu, który zamierza na wymienionej działce wybudować swoją nową siedzibę wraz z bazą.

Jest to kolejna transakcja na rynku nieruchomości przy nowo budowanej drodze do tzw. trzeciej bramy huty. Przypomnę, że Celsa kupiła tutaj dużą ponad 5 hektarową działkę zabudowaną prawie dwuhektarową halą. Kolejna firma nabyła w licytacji komorniczej zdegradowaną  halę, którą będzie w tym roku modernizować i niewykluczone, że pod koniec roku wprowadzi się do tego obiektu.  Dużą działką, bo ponad 5 ha kupiła firma z Podkarpacia, która rozpoczęła już planowanie swojej inwestycji budowy zakładu produkcji tworzyw sztucznych. Fabryki nie buduje się w dwa miesiące. Zwłaszcza w czasach o tak dużej niestabilności. Tym bardziej cieszy fakt, że  miasto też sprzedaje tutaj swoje grunty, a warto zwrócić uwagę, że droga, którą teraz budujemy otwiera kolejne tereny inwestycyjne o powierzchni 5 ha, 3,5 oraz 1 ha. Pracujemy nad poszukiwaniem inwestorów dla tych lokalizacji – wyjaśnia prezydent miasta, Jarosław Górczyński.

Drugą nieruchomość o powierzchni 0,3630 ha przy ul. Jana Kilińskiego nabyła firma CERTOS Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa produkująca ceramiczne akcesoria dachowe. Firma rozwija się, a jej wyroby obecne są nie tylko w kraju, ale trafiają również do Serbii, Chorwacji i Niemiec.

Tekst i Foto. UM Ostrowiec

Polecamy również