Seniorów spotkania z jogą

Aktywny_Senior_2023_joga_1Zajęcia w ramach programu „Aktywny Senior 2023” wkroczyły w kolejne etap… Gimnastykę z elementami jogi. Zajęcia prowadzone przez Żanetę Fiszer tradycyjnie cieszą się dużą popularnością wśród ostrowieckich seniorów. Z tej formy zajęć seniorzy korzystać będą do Świąt Wielkanocnych.

Marcowe spotkania z cyklu „Aktywny Senior 2023” uczestnicy cotygodniowych zajęć rozpoczęli w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiRu z kulturą i tradycją dalekiego wschodu, czyli z jogą. Jogę może uprawiać każdy, bez względu na dotychczasowe doświadczenie, czy też kondycję ciała, dlatego ta forma ruchu zyskuje na całym świecie dużą popularność właśnie wśród seniorów, którzy doceniają jej korzyści. Zajęcia z jogi dadzą wytchnienie dla umysłu, a jednocześnie usprawnią ciało. Seniorzy, którzy regularnie będą uczęszczać na zajęcia z jogi, polepszą pamięć i koncentrację. Ćwiczenia prowadzi doświadczona instruktorka Żaneta Fiszer.

Oferta jest skierowana do seniorów z gminy Ostrowiec Świętokrzyski. Zajęcia są bezpłatne i będą odbywały się w każdą środę w godzinach 16 – 18. Ich celem jest profilaktyka zdrowotna, propagowanie aktywności fizycznej wśród ostrowieckich seniorów, integracja uczestników i zagospodarowanie wolnego czasu. Spośród zaproponowanych zajęć z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! W środę 8 marca 2023 zajęcia „Aktywny Senior 2023” nie odbędą się z powodu organizowanego tego dnia w Hali Sportowo – Widowiskowej koncertu Macieja Maleńczuka z okazji Dnia Kobiet.

Polecamy również