Mundurowi w przedszkolu

W 2Przedszkolu Publicznym nr 12 na osiedlu Słonecznym w Ostrowcu Świętokrzyskim pojawili się specjalni goście. Przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wczoraj policjantka z Wydziału Ruchu drogowego ostrowieckiej komendy wspólnie z dzielnicowym odwiedziła przedszkolaków w Publicznym Przedszkolu nr 12 na osiedlu Słonecznym. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom jak bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw na podwórku, w domu czy w przedszkolu. Wspomnieli również, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym. Niecodziennych wrażeń i prawdziwej frajdy dostarczyło dzieciom Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego, które przywieźli ze sobą policjanci. Dzięki niemu przedszkolaki w formie zabawy mogły w praktyce przećwiczyć bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Mundurowi opowiedzieli przedszkolakom jak prawidłowo poruszać się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem i hulajnogom. Zwrócili szczególną uwagę na to, że bardzo ważnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo na drodze jest noszenie elementów odblaskowych.

Korzyścią takich spotkań jest również kształtowanie właściwego obrazu policjanta w oczach najmłodszych. Po takich wspólnych rozmowach i zabawach dziecko, widząc na ulicy policjanta, nie będzie wahało się, aby podbiec do niego i poprosić o pomoc, jeśli wystąpi taka potrzeba.

Opr.EW

Źródło:KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również