Szybkie i zdecydowane działania

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Sportowym w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski i Stal Stalowa Wola. W trakcie spotkania doszło do starcia pomiędzy pseudokibicami. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom policjantów zatrzymano 11 osób. Wczoraj wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w bójce oraz zakłócenia w sposób niebezpieczny przebiegu imprezy masowej. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania sprawców.

W minioną sobotę na Miejskim Stadionie Sportowym w Ostrowcu Świętokrzyskim rozegrany został mecz piłki nożnej. Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwali nie tylko ostrowieccy stróże prawa, ale również i funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na trasach dojazdowych, dworcach oraz oczywiście w okolicach stadionu. Niestety pseudokibice zaznaczyli swoją obecność, w przerwie meczu doszło pomiędzy nimi do konfrontacji. Organizator imprezy, zawnioskował o wkroczenie na stadion policjantów. W związku z realnym zagrożeniem dowódca policyjnych działań prowadzonych w związku z zabezpieczeniem meczu podjął decyzję o wprowadzeniu sił policyjnych na teren obiektu. Policjanci zabezpieczający mecz wkroczyli do akcji. Aby przywrócić porządek, mundurowi zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego adekwatnych do zaistniałej sytuacji.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji mundurowych zatrzymano 11 osób, w wieku od 22 do 49 lat. Wczoraj wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w bójce oraz zakłócenia w sposób niebezpieczny przebiegu imprezy masowej. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku kara będzie zaostrzona z uwagi na chuligański charakter zachowania sprawców. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy analizują teraz nagrania z monitoringu oraz policyjn2 3ych kamer, aby ustalić i zatrzymać kolejne osoby, które brały udział w bójce.

Opr. EW

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Polecamy również