Hala za 3 miliony powstanie przy Chreptowiczu!

Ponad 2,2 miliona złotych powiat ostrowiecki pozyskał z Programu Olimpia 2023 na budowę hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym nr II im. Joachima Chreptowicza. Wniosek został złożony pod koniec marca br. do Ministerstwa Sportu i Turystyki na dofinansowanie zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach „Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

Staramy się nieustannie inwestować w bazę edukacyjną naszych szkół. Liceum Ogólnokształcące im. J. Chreptowicza jest najlepszym liceum w regionie i jako jedyne w powiecie nie ma hali sportowej z prawdziwego zdarzenia, gdzie można by prowadzić różnorodne zajęcia wychowania fizycznego. Stąd też szukaliśmy możliwości dofinansowania tego projektu, a taka szansa pojawiła się w Programie Olimpia 2023. Udało nam się pozyskać ponad 2,2 miliona złotych, z czego bardzo się cieszę – mówi starosta Marzena Dębniak.

Całkowita wartość tej inwestycji to ponad 3,2 miliona złotych, w tym dofinansowanie ponad 2,2 miliona złotych, zaś wkład własny powiatu ostrowieckiego to blisko milion złotych.

W ramach zadania planowana jest budowa nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 20 m na 40 m, o nawierzchni poliuretanowej, z zadaszeniem. Pokrycie stanowić będzie powłoka membranowa. Hala zostanie połączona z budynkiem szkoły łącznikiem, dzięki czemu zostanie zapewniony dostęp młodzieży korzystającej z obiektu do zaplecza szatniowo-sanitarnego oraz pomieszczeń magazynowych ze sprzętem sportowym, znajdujących się przy istniejącej sali gimnastycznej. Hala będzie wyposażona w instalację oświetleniową oraz system ogrzewania i będzie służyła prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego oraz zajęć pozalekcyjnych. Obiekt będzie mógł być także udostępniany nieodpłatnie stowarzyszeniom sportowym, grupom nieformalnym, jak i osobom indywidualnym w miarę jego dostępności. Prognozowany czas rozpoczęcia inwestycji to początek lutego 2024 roku.

Polecamy również