Wszycie esperalu – co to za usługa?

Walka z alkoholizmem bywa bardzo trudna, zwłaszcza gdy cierpimy na tę chorobę już od dłuższego czasu. Warto stawiać na profesjonalną pomoc ośrodka leczenia uzależnień, który oferuje różnorodne ścieżki leczenia. Bardzo często chorzy decyduje się na detoks alkoholowy oraz wszycie Esperalu. Sprawdźmy, czym cechuje się każda z tych propozycji i jakie daje efekty. Czy wszywka alkoholowa może nam pomóc w walce z nałogiem? Czym cechuje się detoks alkoholowy?

Wszycie Esperalu

Nie bez znaczenia jest to, że wszycie Esperalu w Warszawie odbywa się pod czujnym okiem specjalistów. Esperal to specjalny lek, który znajduje zastosowanie w terapii uzależnienia od alkoholu. Substancja ma na celu wywoływać przykre objawy psychiczne i fizyczne wtedy, gdy sięgniemy po alkohol. Co ciekawe, działanie wszywki opiera się na blokowaniu enzymu, który jest odpowiedzialny za metabolizowanie alkoholu w organizmie chorego.

Nawet po spożyciu małej dawki alkoholu odczuwać możemy nudności, wymioty, silne bóle głowy, skurcze mięśnie i pocenie się. Specjaliści stosują Esperal głównie jako uzupełnienie psychoterapii, tak aby zmotywować chorego do zaprzestania picia trunków. Bardzo ważne jest jednak to, że wszywka alkoholowa nie jest samodzielną metodą na pozbycie się problemu. Trudno jest zachować zdrowie bez odpowiedniej motywacji i wsparcia rodziny oraz terapeutów. Pamiętajmy o tym, że środek tego typu nie jest wskazany dla każdego. Szczególną ostrożność trzeba zachować w razie chorób nerek, wątroby lub układu krążenia. Poza tym wszelkie wątpliwości powinniśmy omówić ze specjalistą.

Detoks alkoholowy

Osoby uzależnione często stawiają także na detoks alkoholowy w WarszawieUsługi specjalistów bazują na pomocy w przypadku odtruwania od alkoholu. Początkowo musimy przede wszystkim odstawić trunek, który może negatywnie oddziaływać na cały organizm. Odstawienie z kolei wywołuje przykre skutki uboczne, nazywane zespołem odstawienia. Ten stan objawia się przykładowo złym samopoczuciem, problemami z układem pokarmowy, stanami depresyjnymi, poczuciem lęki, majaczeniem, drażliwością itp.

Co warto wiedzieć o detoksie alkoholowym? Najłatwiej mówiąc, jest to odtruwanie organizmu ze szkodliwych toksyn. Powstają one poprzez spożywanie substancji psychoaktywnych. Proces odtruwania połączony jest z uzupełnieniem niedoborów mikroelementów i witamin, dzięki czemu łatwiej poradzimy sobie ze skutkami zespołu odstawienia. Detoksykacja organizmu wymaga profesjonalnego wsparcia specjalistów, którzy doskonale znają się na tych zagadnieniach.

Gdzie uzyskamy wsparcie w leczeniu alkoholizmu? Na uwagę zasługuje zespół lekarzy i pielęgniarek Alkaterktóry wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentów. W tym miejscu pracują doświadczone osoby, które wiedzą, jak pomagać pacjentom uzależnionym od alkoholu lub narkotyków. Ich rozległa wiedza sprawia, że czujemy się komfortowo i bezpieczne, a droga do ozdrowienia staje się łatwiejsza do zniesienia. W zakresie usług znajdziemy odtruwanie organizmu, wszywkę alkoholową i wiele innych.

– Materiał partnera

Polecamy również