Co kupić w prezencie miłośniczce pięknych aromatów? Poradnik

Stoisz przed wyborem prezentu na ważną okazję dla bliskiej Ci kobiety, która wprost kocha piękne zapachy i lubi się nimi na co dzień otaczać? Choć sprawa wydaje się prosta, może przysporzyć kilku kłopotów. Sprawdź, jakie zapachowe prezenty mogą być strzałem w dziesiątkę.

Perfumy – to wcale nie banalny pomysł

Pierwszym, co przychodzi na myśl, gdy zastanawiamy się nad upominkiem dla kogoś, kto kocha zapachy, są perfumy. To jednocześnie najprostszy i najtrudniejszy wybór. Dlaczego? Otóż jeśli nie znamy wystarczająco dobrze upodobań zapachowych obdarowywanej osoby, może być nam trudno dobrać konkretne akordy zapachu. To bardzo indywidualna kwestia i kierowanie się przy tym swoimi preferencjami raczej nie na wiele się zda w tym przypadku.

Co w przypadku, gdy doskonale wiesz, które nuty zapachowe należą do ulubionych Twojej mamy, siostry czy przyjaciółki? Sprawa jest wówczas o wiele prostsza. Jeśli jednak chcesz, by twój prezent był oryginalny i nie stanowił kolejnego takiego samego flakonu perfum, postaw na damskie niszowe wody kolońskie. To specjalne kompozycje tworzone przez mistrzów perfumeryjnych z najwyższej jakości składników.

Takie perfumy z pewnością przypadną do gustu osobom, które cenią wyjątkowość zapachu i nie chcą używać produktów marek, którymi pachnie niemal każdy. Możesz mieć pewność, że prezent w postaci perfum niszowych na pewno oczaruje i zaskoczy obdarowaną osobę.

Zapachowe akcesoria do domu

Na perfumach jednak lista zapachowych pomysłów się nie kończy. Bardzo dobrym i często bezpieczniejszym wyborem niż w przypadku perfum, są różnego rodzaju akcesoria zapachowe do wnętrz. Mogą to być na przykład specjalne kadzidła lub dyfuzory. Ciekawym pomysłem jest także zakup specjalnych perfum do tkanin. Można nimi spryskać na przykład narzuty, poduszki czy firany, dzięki czemu zapach w pomieszczeniu unosi się naprawdę przez długi czas.

W ostatnim czasie bardzo na popularności zyskały odlewane ręcznie świece sojowe. Gwarantują naturalne, przyjemne zapachy, które otulają wnętrze i dodatkowo pięknie się prezentują. Można pójść o krok dalej i zakupić na przykład zestaw do samodzielnego tworzenia takich świec. Dzięki temu sprezentujesz nie tylko sam zapach, ale także kreatywny pomysł na wykorzystanie wolnego czasu.

Wspólnie spędzony czas w przyjemnych akordach

Wspomnienia zostają z nami na dłużej niż przedmioty materialne. Jeśli chcesz, by Twój prezent był wyjątkowy i jednocześnie miał coś wspólnego z zapachami, pomysłów jest naprawdę wiele. Mogą to być na przykład warsztaty, na których będziecie wspólnie tworzyć własne perfumy lub zapachowe kosmetyki.

Jeżeli wolicie inny typ wrażeń, możecie udać się na kolację w ciemności – tam doznania zapachowe będą jednymi z tych, które wyostrzą się, gdy wzrok zostanie ograniczony. To z pewnością niezwykłe przeżycie. Gdy z kolei jesteście fanami podróży, możecie wybrać się na weekend do stolicy pięknych zapachów – Francji. Ogranicza Cię tak naprawdę wyobraźnia! Zastanów się, co może sprawić najwięcej radości obdarowywanej przez Ciebie osobie i spraw, by piękne aromaty nieustannie Wam towarzyszyły.

Polecamy również