Policja apeluje

Wielkanocne Święta, to dla wielu Polaków czas wyjazdów i spotkań z rodzinami. Aby świąteczny weekend był czasem udanego wypoczynku, warto pamiętać o kilku radach. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do panujących warunków. Przypominamy również osobom, które wyjeżdżają na dłużej by właściwe zabezpieczali swoje domy i mieszkania.

Podczas świątecznego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na rodzinne spotkania, będą czuwać policjanci z tzw. drogówki. Już od piątku na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne również nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory – wykorzystywane do ujawniania piratów drogowych, popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym.

Apelujemy do wszystkich, którzy wyjeżdżają do swoich rodzin, by we właściwy sposób zabezpieczali swoje domy, mieszkania oraz mienie w nim pozostawione! Nie pozostawiajmy niezabezpieczonych wartościowych przedmiotów na podwórkach i balkonach. Zasłońmy okna roletami, żaluzjami bądź firankami by nie kusić potencjalnych złodziei. Większe sumy pieniędzy wpłaćmy do banku i nie pozostawiajmy wartościowych przedmiotów w widocznych miejscach. Jeśli mamy zaufanych sąsiadów, którzy nie wyjeżdżają do rodziny, poprośmy by zwrócili uwagę na nasz dom bądź mieszkanie.

Foto: KWP Kielce

Polecamy również