Łapówka dla policjantów

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 40 letniego mieszkańca Warszawy, który usiłował im wręczyć łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj po godzinie 18 – stej w policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z ostrowieckiej komendy policji podczas prowadzenia kontroli na jednej z ulic miasta zauważyli, jak kierowca dostawczego Iveco nie dostosował się do znaku STOP. W związku z popełnionym wykroczeniem zatrzymali kierowcę i poinformowali go, że zostanie ukarany mandatem. W trakcie czynności okazało się, że 40 – latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna pomimo to okazał prawo jazdy wydane na jego nazwisko w innym kraju. Dokument wzbudził jednak u funkcjonariuszy podejrzenie co do jego autentyczności. Warszawianin chcąc uniknąć kary próbował nakłonić policjantów do odstąpienia od czynności i wręczyć im łapówkę w kwocie 200 złotych. Policjanci zatrzymali 40 – latka w policyjnym areszcie. Zabezpieczyli również podejrzany dokument.
40 – letni mężczyzna odpowie teraz nie tylko za popełnione wykroczenie, ale również za nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz wręczenie korzyści majątkowej. Grozi mu kara nawet do lat 10 pozbawienia wolności.

Foto. Internet

Polecamy również