Podwaliny dla inwestorów

Prezydent miasta Jarosław Górczyński spotkał się w władzami Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice” SA, prezesem Cezarym Tkaczykiem oraz wiceprezesem Zdzisławem Kobierskim.
Rozmowy dotyczyły trwającej już procedury włączenia miejskich działek o powierzchni 2,2347 ha przy ul. Jana Samsonowicza i ul. Tomaszów do Podstrefy Ostrowiec Świętokrzyski SSE ,,Starachowice”.  Dodatkowym atutem zaproponowanej lokalizacji ma być nowo budowana ulica Tomaszów, która podniesie atrakcyjność inwestycyjną tego miejsca. Na tym terenie będą mogły powstać dwie inwestycje przemysłowe.

– Mamy w tej sprawie zielone światło od władz SSE „Starachowice”, więc liczę, że całą procedurę da się zamknąć w okresie do dwóch miesięcy – stwierdził prezydent Jarosław Górczyński.
Podczas spotkania w Starachowicach rozmawiano także o potrzebie przygotowania działek o dużym areale pod inwestycje przemysłowe. Jak ważne pozyskiwanie jest nowych terenów dla potencjalnych inwestorów nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Nowi inwestorzy to dodatkowe miejsca pracy.
Foto. UM Ostrowiec

Polecamy również