Tak to widzą

W. Galerii Fotografii MCK odbyło się spotkanie dyskusyjne #KALEDOSPOP. Tak to widzimy, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych oraz Świętokrzyską Sieć Aktywności Młodzieżowej Synergia. Celem spotkania było pokazanie potencjału jaki drzemie w młodzieży z naszego miasta oraz zwrócenie uwagi przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego na problemy i potrzeby młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W trakcie spotkania prezentowały się młodzieżowe grupy nieformalne, które opowiadały o swoich działaniach, pasjach i zainteresowaniach oraz jaki to ma wpływ na nich samych i pozostałą młodzież.
– Na spotkaniu nie szukaliśmy gotowych rozwiązań jak zaktywizować młodzież w Ostrowcu Świętokrzyskim czy jak usprawnić edukację pozaformalną. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń do dyskusji, do wymiany poglądów, do bliższego poznania się. Mam nadzieję, że to dopiero początek zmian, że jesteśmy wszyscy na początku pewnej drogi. Mamy cudowną, kreatywną i otwartą młodzież. Wystarczy oddać jej przestrzeń, dać narzędzia, a efekty mogą nas wszystkich pozytywnie zaskoczyć – uważa Kamil Stelmasik, Radny Miejski, członek zarządu Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno Kulturalnych.
Podczas spotkani, Prezes Stowarzyszenia, Katarzyna Cukierska wygłosiła prelekcję na temat Aktywność = Tożsamość, w która dotyczyła kwestii bycia aktywnym dla miasta a przede wszystkim dla siebie. Spotkanie podsumowano warsztatami, w ramach których przeprowadzono analizę SWOT sytuacji i potrzeb młodzieży. Wyniki wypracowane w grupach zostaną przekazane decydentom, instytucjom kultury i samorządowcom.tak to widzimy 1tak to widziomy3tak to widziomy 4tak to widzomy 2

Foto. Paweł Szczeciński.

Polecamy również