Będzie kładka nad torami

Przejścia z ulicy Mostowej powinno być czynne z końcem czerwca. Znaleziono rozwiązanie realizacji remontu kładki w okolicy dworca PKP, a także wrócono do problemów dotyczących możliwości przejęcia budynku dworca przez gminę. To efekt rozmów prezydenta Ostrowca Jarosław Górczyńskiego z przedstawicielami spółek PKP.
W Urzędzie Miasta z prezydentem spotkali się przedstawiciele PKP PLK, PKP Nieruchomości oraz PKP.
Za dwa miesiące swój finał znajdzie jeden z najczęściej zgłaszanych w ostatnich latach problemów, dotyczący przywrócenia przejścia przez tory w ulicy Mostowej. Zaproponowane rozwiązanie zapewni bezpieczne poruszanie się mieszkańców, dzięki wykonaniu barier ochronnych, tworzących tzw. „labirynty”.
– PKP PLK podpisała z samorządem porozumienie i przekazaliśmy teren pod inwestycję. Po zakończeniu prac zarządca infrastruktury przejmie nowo wybudowane przejście na swój stan- deklaruje Maciej Dutkiewicz z Biura Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Kolejny sporny temat, jaki udało się rozwiązać dotyczył kładki nad torami w sąsiedztwie dworca, która była zamknięta przez długie tygodnie, przez co nie tylko pasażerowie wybierali niedozwoloną drogę przeprawy przez tory.
– Na spotkaniu ustaliliśmy, że koszty remontu kładki zostaną pokryte wspólnie. Obecnie przygotowywane jest porozumienie. Po zakończeniu prac kładka przejdzie na stan PKP Polskich Linii Kolejowych – dodaje Maciej Dutkiewicz.
– W tej sprawie ze względu na zły stan techniczny konstrukcji rozważano nawet rozebranie kładki, co na pewno nie byłoby po myśli mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, stąd wypracowanie wspólnego rozwiązania – przyznaje prezydent Jarosław Górczyński. Jako gmina musimy wykazywać większą determinację, aby nie odwlekać finalizacji niektórych spraw w nieskończoność. W niedalekiej przyszłości podejmę decyzje dotyczące przyszłości budynku ostrowieckiego dworca PKP.
Foto. Internet.

Polecamy również