Złodziej w szpitalu

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 29 – letniego mężczyznę, który okradał personel i pacjentów ostrowieckiego szpitala. Podejrzewany wykorzystywał nieobecność pokrzywdzonych w salach i pokojach służbowych personelu, przeszukiwał szafki i damskie torebki. Łupem złodzieja padały głównie portfele wraz z pieniędzmi, kartami bankomatowymi i dokumentami.

Od śledczych usłyszał już zarzuty dokonania siedmiu kradzieży. Za swoje czyny grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-Od stycznia do ostrowieckiej komendy policji zaczęły napływać zgłoszenia dotyczące kradzieży w ostrowieckim szpitalu- mówi Ewa Libuda , rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu. – Z zawiadomień wynikało, że ktoś wykorzystując nieobecność pacjentów w szpitalnych salach lub personelu w pokojach służbowych , kradnie ze stojących przy łóżkach szafek lub pozostawionych torebek, portfele wraz z pieniędzmi, dokumentami i kartami bankomatowymi. Ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy. Drobiazgowa praca policjantów doprowadziła do ustalenia i zatrzymania wczoraj sprawcy kradzieży. Jest nim 29 – letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak ustalili stróże prawa zatrzymany mężczyzna od początku stycznia do kwietnia dokonał siedmiu kradzieży na terenie ostrowieckiej placówki zdrowia. 29 – latek interesował się głównie kradzieżą pieniędzy. Portfele i dokumenty najczęściej wyrzucał.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz odpowie przed Sądem. Za swoje czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Foto KPP Ostrowiec

Polecamy również