Piwko przy cmentarnym murze

Piwko przy cmentarnym murze zamierzała wypić kobieta w średnim wieku. Przeszkodzili jej w tym funkcjonariusze straży miejskiej. Po alkohol w publicznie dostępnych miejscach sięgały chętnie podczas weekendu zarówno młodzi ludzie jak i dojrzałe osoby. Coraz częściej tego typu zdarzenia dotyczą kobiet.
-Tak też wyglądała interwencja, która dla pięciu młodych kobiet zakończyła się nałożeniem  pięciu mandatów karnych- mówi zastępca komendanta straży miejskiej Marcin Gruszka. – Panie raczyły się tanim winem bezpośrednio przy placu zabaw na osiedlu Ogrody. Kolejne osoby ujawniane były dzięki czujności operatora miejskiego monitoringu. W Parku Miejskim, gdzie przy molo na ławce spożywali piwo młodzi panowie i na tyłach bloków przy ulicy Starokunowskiej, gdzie odbywała się biesiada „pod chmurką”. Brakiem poszanowania miejsca spoczynku zmarłych wykazała się też kobieta w średnim wieku, która w niedzielę po godzinie 15.00 usiłowała wypić piwo bezpośrednio przy cmentarzu na ulicy Denkowskiej. Najstarszym sprawcą wybryków był 85 letni mężczyzna, który po wypiciu wódki zasnął na ławce przed blokiem na osiedlu Ogrody.
Jak wynika z statystyki prowadzonej przez straż miejską w Ostrowcu spożywanie alkoholu w publicznie dostępnych miejscach jest zmorą naszego miasta. Jest to ta kategoria wykroczeń, których ilość od kilku lat utrzymuje się na podobnym stałym poziomie.

Polecamy również