Głodni nie zostaną bez pomocy

Od maja rozpoczyna się kolejny program pomocy żywnościowej dla mieszkańców Ostrowca i sąsiednich miejscowości realizowany przez Świętokrzyski Bank Żywności.

Tym razem oprócz tradycyjnych produktów jak ryży, mąka, cukier, olej czy kasza osoby korzystające ze wsparcia banku żywności otrzymają między innymi: dżemy, sery, olej czy konserwy mięsne.
– Jak na razie wietrzymy magazyny i solidnie przygotowujemy się do realizacji kolejnego programu pomocowego – mówi prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności Maria Adamczyk. – Program ten będzie kontynuowany przez najbliższe pięć lat. Jesteśmy w trakcie podpisywania umów ze stowarzyszeniami za pośrednictwem, których produkty żywnościowe trafią na stoły mieszkańców Ostrowca i sąsiednich miejscowości.

Świętokrzyski Bank Żywności pod kierownictwem Marii Adamczyk rozdaje żywność już od piętnastu lat. Z pomocy banku korzysta rocznie około 48 tysięcy osób z Ostrowca i całego województwa świętokrzyskiego. Koszt tej pomocy to 10 milionów złotych. Warto przypomnieć, że przez ostatnich kilka miesięcy Świętokrzyski Bank Żywności rozdawał jabłka, marchew, ziemniaki i cebule. W bezpłatne warzywa i owoce bardzo chętnie zaopatrywali się mieszkańcy Ostrowca.

Polecamy również