Zabawa z królową nauk

tabliczka mnozenia psp 14

DSC05441DSC05433DSC05434DSC05443DSC05435DSC05431DSC05444O tym jak ważna jest matematyka w życiu każdego człowieka doskonale wiedzą w Publicznej Szkole Podstawowej nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dzisiaj na terenie ośrodka Wypoczynkowego na Gutwinie odbyły się specjalne zawody matematyczne z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Była to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie we wrześniu. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

– Matematyka jest wokół nas, jest wszędzie i mam nadzieję, że to dzisiejsze wydarzenie zapoczątkuje szereg kolejnych w których z chęcią będziecie brali udział – mówiła Katarzyna Goworek, dyrektor PSP nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim.- Często organizujemy konkursy matematyczne, informatyczne. To są dziedziny nauki, które przydadzą się w życiu każdego człowieka. Od właściwego policzenia domowego budżetu poprzez przeliczenie odsetek bankowych. Matematyka to praktyczna nauka. Logiczne myślenie bardzo pomaga w życiu każdego człowieka.

– Matematyka jest królową nauk, ona w przyszłości otworzy Wam wiele drzwi, pomoże Wam w życiu codziennym, w inwestowaniu i w podejmowaniu codziennych decyzji, bo logiki nigdy dosyć – zwróci się do uczestników konkursu prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.- W szkołach dla chętnych uczniów wprowadziliśmy dodatkowe godziny matematyki.

Były konkursy i nagrody. Nie przypominały one jednak poważnych testów znanych z życia, a egzaminatorami byli młodsi uczniowie, wydawałoby się mniej surowi i wymagający.  Uczestnicy zaopatrzeni  w losy z tabliczką mnożenia przepytywali starszych kolegów naprzemiennie. Każdy kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z jednego losu, otrzymał nagrodę. 

Wiedzą z zakresu matematyki mogli wykazać się także przedstawiciele ostrowieckich mediów. Wypadło nie najgorzej.

Polecamy również