Mówił, że matka jest na kwarantannie – Kłamał

DSC04629

Kłamał, by uniknąć konsekwencji za wykroczenie w ruchu drogowym

Mężczyzna został zatrzymany w związku z popełnieniem wykroczenia w ruchu drogowym. Swoje zachowanie tłumaczył, iż spieszy się do chorej matki, która jest objęta kwarantanną. Okazało się jednak, że mężczyzna kłamał, chcąc uniknąć kary.

Wczoraj policjanci z ostrowieckiej drogówki na terenie miasta podjęli interwencję wobec 32- letniego mężczyzny przejeżdżającego rowerem przez oznakowane przejście dla pieszych. Rowerzysta swoje zachowanie tłumaczył, iż śpieszy się do swojej matki, która jest objęta kwarantanną i się źle czuje. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania matki w celu zweryfikowania wersji przedstawionej przez 32-latka. Kobieta jednoznacznie zaprzeczyła słowom syna. W związku z wprowadzeniem funkcjonariuszy w błąd co do zaistniałego zdarzenia i podjęciu określonych czynności policjanci sporządzili odpowiednią dokumentację i będą prowadzone czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Po raz kolejny apelujemy!

Bezmyślność, brak rozsądku, ukrywanie prawdy lub wręcz okłamywanie, mogą mieć w tym szczególnym okresie znaczenie dla życia i zdrowia innych osób, w tym służb niosących niezbędną pomoc. Dlatego prosimy o rozwagę, stosowanie się do obowiązujących zasad, a w przypadku interwencji służb – przekazywanie prawdziwych informacji.

Polecamy również