Edyta Handze- Polska jest naszym wspólnym domem

DSC03654

Edyta Handze, kandydatka do Sejmu RP z listy Koalicji Obywatelskiej spotkała się dzisiaj z mieszkańcami Ostrowca na specjalnej konferencji zorganizowanej w Parku Miejskim.DSC03651DSC03660edyta handze

– Dzisiejsza konferencja odbywa się pod hasłem „Nie ma wolności bez Solidarności”. – Żyjemy w kraju, który dopiero od 70 lat jest kulturowym monolitem. Dlatego też chce podkreślić, że Polska jest naszym wspólnym domem i wszyscy w tym domu musimy znaleźć dla siebie miejsce. Wszyscy jesteśmy Polakami. Nie ma dla nas różnic pomiędzy narodami czy mniejszościami narodowymi. Wolność to jest to co spajało nasz naród i kraj na przestrzeni wieków i z tej mądrości powinniśmy czerpać naukę. Ja jestem rodowitą ostrowczanką. Mój dziadek wspólnie ze swoimi braćmi grali w zespole KSZO. Moja rodzina od zawsze była związana z hutą. Moje życie zawodowe początkowo związałam z Warszawą, ale postanowiłam wrócić do Ostrowca, żeby to miasto wspierać swoją wiedzą i energią. Na swoim przykładzie chcę pokazać, że w każdym miejscu i czasie można się realizować. Mój program składa się z dwóch części. Pierwsza nich to program dla Polski i w tym przypadku najważniejszą sprawą jest przywrócenie samorządności i ładu konstytucyjnego. Niezwykle ważną sprawą jest kwestia ochrony zdrowia. Musimy ratować nasz ostrowiecki szpital, który po latach złego zarządzania jest w fatalnej sytuacji. Program walki z rakiem powinien być na poziomie europejskim. Zmniejszenie kolejek do lekarzy specjalistów to kolejna niezwykle ważna sprawa. Chcę, aby Polakom żyło się lepiej i żeby Polacy więcej zarabiali. Obciążenia podatkowe powinny być mniejsze. A wszyscy zarabiający poniżej 4,5 tysiąca zł brutto powinni otrzymywać premię za aktywność zawodową. Edukacja to kolejny ważny problem. Nasza młodzież powinna być uczona logicznego i samodzielnego myślenia. Dla osób starszych chcę utrzymania 13-stej emerytury. W Ostrowcu chciałabym uruchomić domową pomoc dla osób starszych. Niezwykle ważną dla mnie jest kwestia ochotny środowiska. Dwutlenek węgla nas zatruwa. Należy stawiać na odnawialne źródła energii. Ostrowiec powinien być lepiej skomunikowany z resztą kraju, a mam na myśli drogę 74, która powinna być drogą ekspresową. Dla Ostrowca i kraju bardzo ważna jest kwestia rozwoju rodziny, a co za tym idzie dostępność mieszkań. Rozwój przedsiębiorczości to kolejna ważna sprawa. Województwo świętokrzyskie, a co za tym idzie także nasze miasto otrzymuje małe środki na rozwój. To trzeba zmienić. Samorząd, który bardzo dobrze działa sam sobie nie poradzi. Po to mamy parlamentarzystów z naszego miasta, żeby walczyli o Ostrowiec na najwyższych szczeblach, a tymczasem moim zdaniem tak się nie dzieje.

Radosław Stępniak, przewodniczący . Nowoczesnej w Ostrowcu Świętokrzyskim udzielił poparcia Eddzie Handze w wyborach do Sejmu oraz poparcia dla pani Starosty Ostrowieckiego Marzeny Dębniak w wyborach do Senatu

Polecamy również