Mocne poparcie dla Marzeny Dębniak ze strony samorządowców

DSC03641

DSC03623DSC03629DSC03633DSC03635DSC03636DSC03639Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w pobliżu Masztu Niepodległości w Parku Miejskim Starosta Ostrowiecki, kandydat do Senatu RP Marzena Dębniak spotkała się z dziennikarzami i mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. W spotkaniu udział wzięli prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński, starosta powiatu sandomierskiego Marcin Piwnik, oraz burmistrz Sandomierza Marcin Marzec.

– Są w życiu każdego człowieka takie chwile, kiedy trzeba podjąć wyzwanie. Ja na to właśnie się zdecydowałam z poparciem kolegów samorządowców, ale także partii politycznych- mówi Marzena Dębniak.– Przede wszystkim chcę się skupić na obronie samorządności. My widzimy co się dzieje. Przybywa nam zadań, a ubywa pieniędzy. Tak naprawdę Polska samorządnością stoi. To mieszkańcy powinni mieć bezpośredni wpływ na to co się dzieje. Zamierzam być ich reprezentantką. Leży mi na sercu ochrona zdrowia, na którą nakłady są niewystarczające, edukacja, a także ekologia i polityka senioralna. Właściwa opieka nad seniorami to ułatwienie dla ludzi aktywnych zawodowo. Zamierzam walczyć o cały ten region. Województwo świętokrzyskie to powoli zaczyna być Polska C. Inwestycji centralnych tutaj nie było, środki są przesuwane na Podkarpacie i na Polskę Zachodnią. My samorządowcy możemy pozyskiwać inwestorów tylko własnymi siłami. Potrzebne jest nam wsparcie Państwa. Kampania bardzo krótka, zostało nieco ponad 30 dni. Będę spotykała się z samorządowcami i z mieszkańcami. Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego mniej znają, mam nadzieję, że trochę szerzej też dam się poznać. Lubię spotkania z ludźmi, nigdy ich nie unikam. Skupiam się na walce o samorządy oraz na zdrowiu. Jako starosta jestem uczulona na finansowanie służby zdrowia i widzę wszystkie mankamenty. Niestety badania pokazują, że niedługo co drugi Polak będzie miał raka. Nie jesteśmy w ogóle przygotowani na pandemię chorób cywilizacyjnych, która nas czeka. Państwo udaje, że zwiększa PKB, a to zdecydowanie za mało. Jeśli chodzi o edukację to byłam przeciwniczką reformy. Wszyscy widzimy co się dzieje, a programy realizowane w szkołach cofają nas zamiast rozwijać. Trzeba naprawić to co jeszcze da się naprawić. Mówi się dużo o ekologii, ale działań jest naprawdę za mało. Jako samorządowcy od dawna walczymy ze smogiem za pomocą różnych dopłat i zachęt dla mieszkańców. Na sercu leży mi także polityka senioralna, społeczeństwo się starzeje, a co gorsza wzrasta liczba osób starszych, których nie stać na normalne funkcjonowanie. Jeśli dostaje się 1200 złotych emerytury i jeszcze trzeba zapłacić od tego podatek, to nie da się żyć.

Pani Marzena Dębniak ma bardzo mocne poparcie samorządowców z pobliskich miejscowości.

– Moim zdaniem Pani Marzena Dębniak będzie bardzo dobrym senatorem- mówi Marcin Piwnik, starosta powiatu sandomierskiego. – Jej doświadczenie zawodowe, około 30 lat bycia samorządowcem to jest to co jest najważniejsze. Zna problemy zwykłych ludzi, bo samorząd jest od tego, by je rozwiązywać. Jej postulaty wyborcze mnie przekonują.

-Przede wszystkim samorządowiec z krwi i kości- mówi Marcin Marzec, burmistrz Sandomierza. – Chcemy zabiegać o to, by samorządy w Polsce były silne i miały swojego reprezentanta w Senacie.

Niezwykle pochlebnie i w samych superlatywach o Pani Marzenie Dębniak wypowiedział się prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.

-Zwracamy się do mieszkańców pięciu powiatów o wsparcie kandydatury Marzeny Dębniak. To co najlepsze w Ostrowcu i najważniejsze reprezentuje pani kiedyś sekretarz, wiceprezydent, obecnie starosta i jestem przekonany że niedługo senator Marzena Dębniak- mówi prezydent Jarosław Górczyński. – Uczciwość, zaangażowanie, pracowitość, pełne oddane sprawom społecznym, to cechy, które ją charakteryzują. Współpracujemy od ponad 20 lat i muszę powiedzieć, że na swojej drodze zawodowej nie spotkałem nikogo takiego, kto łączyłby te cechy. Jako samorządowcy spotykamy się często i widzimy, czego nam brakuje. To przede wszystkim kompetencje, które przekładają się na jakość życia w przyszłości. Mamy wsparcie prezydentów Skarżyska i Starachowic, ale też innych wójtów i burmistrzów w 33 gminach w naszym okręgu. Potrzebny jest głos oddolny, głos z doświadczeniem.

Starosta Marzena Dębniak podkreśliła, że kampanię wyborczą będzie prowadzić podczas urlopu.

Polecamy również