Pijani kradli złom

Nieźle obłowili się trzej pijani mężczyźni, którzy wynosili złom z magazynu znajdującego się na ternie jednego z zakładów w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Pracownik ochrony na terenie jednego z zakładów w Ostrowcu Świętokrzyskim ujął 43- letniego mężczyznę, który po dokonanym włamaniu do magazynu wynosił różnego rodzaju metalowe elementy- mówi Ewa Libuda, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu. – Po zgłoszeniu sprawy na policję dyżurny na miejsce skierował patrol, który zatrzymał 43 – latka. Jak się okazało był on nietrzeźwy. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że sprawca działał wraz z dwoma wspólnikami. W sumie z magazynu skradli oni mienie warte 18000 zł. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich. Tego samego dnia stróże prawa ustalili i zatrzymali współsprawców kradzieży z włamaniem do magazynu. Był to 29 i 36 – latek. Obaj również byli nietrzeźwi, mieli po około 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że sprawcy wynosili metalowe elementy z magazynu, do którego się wcześniej włamali i sprzedawali na jednym z ostrowieckich skupów złomu.

Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia wartego ponad 15000 zł. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Foto. Internet

Polecamy również