Zwycięstwo debiutanta

Hubert Ulikowski z Ostrowca, który startował w formule K1 Rules-60kg pokonał trzech zawodników wygrywając  zawody Pucharu Świata World Cup Austrian Classics 2015 organizowane przez WAKO. Wzięli w nich udział sportowcy z kilkudziesięciu krajów z całego świata, a wśród nich znalazło się aż troje fighterów z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy na co dzień trenują w Ostrowieckim Klubie Sportów Walki (Hubert Ulikowski, Justyna Falkiewicz, Patrycja Kowalska).
Warto zwrócić uwagę na fakt, iż Hubert podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Rimini w walce półfinałowej walczył ze złamaną nogą. Mimo kontuzji, dalej ciężko pracował trenując każdego dnia. Niestety, podczas treningu w lutym zerwał mięsień czworogłowy uda, co nie pozwoliło mu na udział w zawodowej gali Fighters Night 3.
Hubert mimo wszystko nie poddawał się. W szybkim czasie zregenerował siły i pokazał klasę w Innsbrucku. Pikanterii dodaje fakt, iż był to jego debiut w seniorach. Pierwszą walkę stoczył z zawodnikiem z Afganistanu Akhlkari Sakhi, co rzadko się zdarza Polakom, aby walczyli z zawodnikami z tego kraju. Należy zwrócić szczególną uwagę na wykorzystanie przez Huberta właściwej techniki i pokazanie klasy od samego początku .
Po drugiej rundzie wygrywał już z przeciwnikiem 10-cioma punktami i w trzeciej rundzie trener Wojciech Wiśniewski nakazał, aby walczył zachowawczo z uwagi na to , iż musi zachować kondycję na kolejne walki. Następnym przeciwnikiem był Serb Mamedowski Danijel, a w finale skrzyżował rękawice ze Słoweńcem Ljutic Redzo.Ostrowczanin od pierwszej rundy narzucił tempo, atakując obustronnymi low-kickami kończył prostymi lub sierpami .W drugiej rundzie walka o mały włos zakończyłaby się przed czasem. Po kolanie w brzuch Hubert zasypał Słoweńca lawiną ciosów, ale z racji zbyt małego doświadczenia,odpuścił Słoweńcowi i tym sposobem przeciwnik przetrwał walkę do końca rundy. W trzeciej rundzie Słoweniec próbował odrobić straty, ale nie dał rady i walka zakończyła się sukcesem naszego fightera. Jak widać Hubert to bardzo ambitny chłopak, który stawia sobie zawsze wysoko poprzeczkę i realizuje swoje działania w 100 procentach.
Walki Huberta wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród mediów austriackich i tylko z nim chcieli przeprowadzić wywiad z uwagi na ekscytację po obejrzeniu jego walk. Ostrowczanina obserwował również trener Kadry Narodowej Tomasz Mamulski, który po występie powołał Huberta do Kadry Narodowej Seniorów.
W tym samym dniu udział w zawodach wzięły również Justyna Falkiewicz w kategorii junior -55kg, przegrywając wejście do strefy medalowej z Włoszką Giorgią Capulto oraz Patrycja Kowalska debiutantka w kategorii kadet – 50kg. Naszej najmłodszej zawodniczce, pomimo wygranej walki ze Słowenką Alisią Kiker również nie udało się dostać do strefy medalowej.
Wszystkich chętnych , którzy chcą iść w ślady Huberta Ulikowskiego zapraszamy na treningi na ul. Świętokrzyską 8, wszelkie informacje pod nr tel. 504250990.

WW

Polecamy również