Ukradli flaszki

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 19 – latka podejrzanego o kradzież alkoholu w markecie. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży 15 butelek różnego rodzaju alkoholi o wartości ponad 800 złotych. Jego wspólnikiem był 16- latek, którego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.
-Jak wynikało z zawiadomienia o przestępstwie, które złożył pracownik ochrony w jednym z marketów na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego, dzień wcześniej dwóch młodych mężczyzn dokonało kradzieży 15 sztuk różnego rodzaju alkoholi- informuje rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowcu Ewa Libuda. – Całe zdarzenie zarejestrował sklepowy monitoring, na którym widać jak mężczyźni zabierają butelki z alkoholem z półek, pakują do plecaka i wynoszą ze sklepu. Jak ustalono, sprawcy po alkohol do tego marketu wrócili jeszcze raz, po czym oddalili się w nieznanym kierunku.
Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu i przestępczości nieletnich z ostrowieckiej komendy policji. Szybko ustalili, że sprawcami są 16 i 19 –latek. We wtorek zatrzymali starszego z nich. Zebrany w sprawie materiał i ustalenia śledczych pozwoliły na przedstawienie 19- latkowi zarzutu, do którego się przyznał.
Zatrzymanie jego 16- letniego wspólnika to tylko kwestia czasu. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 19 – latka policjanci zabezpieczyli różnego rodzaju kosmetyki, które jak ustalili pochodzą z kradzieży z innego sklepu na terenie województwa mazowieckiego. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Foto. Internet.

Polecamy również