Parkomaty przy rynku?

Dzisiaj na rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim w specjalnym busie odbyła się prezentacja parkomatów, które być może niebawem staną przy największym placu w mieście.
– Parkomaty jakie oferujemy zasilane są energią słoneczną oraz wyposażone są w specjalne akumulatory – mówi pracownik firmy zajmującej się montażem i serwisem parkomatów. – Te urządzenia przyjmują bilon. Można też płacić za pomocą kart kredytowych. Osoba, która chce skorzystać z parkomatu po uiszczeniu opłaty, na klawiaturze wbija numer rejestracyjny swojego pojazdu, pobiera bilecik i może spokojnie iść załatwiać swoje sprawy.
Oczywiście jeszcze nie wiadomo jakie ceny obowiązywałyby za parkowanie w centrum miasta.

– Jak na razie jest to tylko prezentacja parkomatów w naszym mieście i nie wiadomo czy takie urządzenia zostaną zainstalowane – mówi naczelnik wydziału Infrastruktury Komunalnej UM w Ostrowcu Krzysztof Kowalski. – O tym czy parkomaty będą w Ostrowcu to w przyszłości zadecydują radni miejscy. Dodam, że wielu przedsiębiorców prowadzących działalność przy rynku jest zainteresowanych wprowadzeniem płatnej strefy parkowania. Bardzo często wszystkie parkingi są zajęte i osoby, które chcą zrobić zakupy na rynku nie mają gdzie zostawić auta.
Parkomaty w przyszłości mogą stanąć przy tak zwanej górnej połaci, ulicy Okólnej oraz przy ulicy Siennieńskiej. Fundusze pozyskane z opłat za parkowanie miałyby zasilić budżet komunikacji miejskiej. DSC00585DSC00591DSC00598DSC00601

Polecamy również