W kilka sekund na trzecie piętro

Niecałe 15 sekund potrzebuje sprawny strażak, żeby przebiec kilkadziesiąt metrów i wspiąć się na wysokość trzeciego piętra przy pomocy przenośnej drabiny.DSC00608DSC00616DSC00617DSC00619

Takich specjalistów od wspinaczki mogliśmy podziwiać dzisiaj w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie odbyły się zawody z cyklu Ogólnopolskiego Turnieju Czterech Wspinalni. Tegoroczne zawody rozgrywane były w niezmienionej formule, tak jak w latach poprzednich. W pierwszym dniu zawodów konkurencje odbywały się na obiektach Komend Powiatowych w Nisku oraz Ostrowcu Św. w drugim dniu zawodów zawodnicy przejadą do Puław oraz Kozienic gdzie odbędzie się finałowa rywalizacja. W turnieju bierze udział 95 zawodników reprezentujących komendy wojewódzkie PSP oraz dwie szkoły pożarnicze w Częstochowie i Krakowie. Zawody przebiegły w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze oraz duchu prawdziwej rywalizacji sportowej. Pierwszy dzień turnieju podsumował Komendant Powiatowy PSP w Ostrowcu Św. st. bryg. Wiesław Cisek, który pogratulował wyników i życzył sukcesów w kolejnych 2 etapach.
– Są to dwudniowe zawody i dopiero suma punktów zdobytych przez zawodników decyduje o kolejności w turnieju – mówi brygadier Robert Sobczyk. – Najlepsi zawodnicy będą reprezentować nasz kraj na zwodach światowych.
Z Ostrowca w reprezentacji województwa świętokrzyskiego startowali Dariusz Kroczak, Mateusz Pastuszka, Rafał Węgrzecki.

Polecamy również