Wakacyjna oferta ostrowieckiego PKS

Od 25 czerwca 2017 r., czyli w pierwszą wakacyjną niedzielę,  obowiązuje nowy, letni rozkład jazdy PKS. Na okres wakacji mieszkańcy Ostrowca Św. i regionu otrzymali po raz kolejny doskonałą możliwość podróżowania nad Morze Bałtyckie.

24 czerwca z Regionalnego Dworca Autobusowego w Ostrowcu Św. odjedzie pierwszy wakacyjny autokar nad polskie morze do Jastrzębiej Góry przez Opatów, Baćkowice, Łagów, Kielce, Gdańsk, Sopot, Gdynię, Redę., Puck, Władysławowo, Chłapowo, Rozewie. Planowane wyjazdy z Ostrowca Św. codziennie o godz. 19.00, przyjazdy do Jastrzębiej Góry godz. 8.16. Odjazdy powrotne z Jastrzębiej Góry o godz. 18.30, przyjazdy do Ostrowca Św. godz. 7.35. W niedzielę 25 czerwca z Ostrowca Św. wyruszy autokar do Ustki i Kołobrzegu przez Starachowice, Skarżysko-Kamienną, Kielce, Toruń z zajazdem do Jarosławca, Darłowa, Dąbek, Łaz, Mielna, Sarbinowa i Ustronia Morskiego. Planowane wyjazdy z Ostrowca Św. o godz. 17.45 w dni nieparzyste miesiąca, przyjazdy do Kołobrzegu godz. 10.25. Odjazdy powrotne z Kołobrzegu o godz. 12.55 również w dni nieparzyste miesiąca, przyjazdy do Ostrowca Św. godz. 5.31. Natomiast od 26 czerwca ostrowiecki PKS rozpocznie obsługę kolejnej linii nadmorskiej tym razem do Łeby przez Kunów, Starachowice, Skarżysko Kam., Radom, Płock, Toruń, Malbork, Gdańsk, Sopot, Karwię. Planowane wyjazdy z Ostrowca Św. o godz. 18.00 w dni parzyste miesiąca, przyjazdy do Łeby godz. 8.14. Odjazdy powrotne z Łeby o godz. 17.50 w dni nieparzyste miesiąca, przyjazdy do Ostrowca godz. 7.51. Wszystkie linie nad Bałtyk proponowane przez ostrowiecki PKS są liniami nocnymi. Pasażerowie chętnie korzystają z takiej możliwości przejazdu na urlop. Po przespanej nocy w autobusie nie tracąc dnia mogą aktywnie wypoczywać.

Dla Podróżnych przygotowano szereg atrakcyjnych ulg w przejazdach: np. dzieci do 4 roku życia będą korzystać ze 100 % zniżki; dzieci od 5 do 7 lat, młodzież szkolna, studenci, oraz osoby powyżej 60 roku życia mogą liczyć na 20 % zniżkę; a osoba podróżująca z dzieckiem do 16 roku życia na 10 % zniżkę.

Bilety na powyższe linie można kupować zarówno w kasie dworcowej, u kierowców w autobusach jak też poprzez internet w serwisie e-podróżnik. Prowadzona jest również całodobowa telefoniczna rezerwacja biletów – tel. 607 432 921. Nowością w ofercie ostrowieckiego PKS są wakacyjne połączenia weekendowe do Krzemionek (Rezerwat Archeologiczny) i Bałtowa (Bałtowski Kompleks Turystyczny) oraz do Ujazdu (Zamek Krzyżtopór) zintegrowane z ofertą kolejową PolRegio. Amatorzy turystyki rowerowej zyskają możliwość dojazdu  do Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo w Ujeździe.  Ze stacji kolejowej w Ostrowcu Św. będzie kursował autobus z przyczepką przystosowaną do przewozu rowerów.  Dodatkową fakultatywną ofertą dla zainteresowanych zorganizowanych grup turystów korzystających z przejazdu do Ujazdu będzie możliwość zwiedzenia historycznego Klimontowa oraz regionalnego Sanktuarium pielgrzymkowego pw. Matki Bożej Bolesnej w Sulisławicach. Odjazdy autobusów do Bałtowa i Krzemionek już od 24 czerwca – oficjalnego rozpoczęcie wakacji 2017 w Bałtowie – we wszystkie  soboty i niedziele o godz. 9.19, 12.04 oraz 16.54; odjazdy powrotne z Bałtowa godz. 10.40, 14.00 oraz 17.50. Odjazdy do Ujazdu we wszystkie soboty i niedziele w lipcu i sierpniu o godz. 9.15; odjazdy powrotne z Ujazdu godz. 13.40. pks1

Ponadto PKS zachęca do podróżowania swoimi autobusami dalekobieżnymi bezpośrednio z Ostrowca Św. m.in. do Warszawy, Poznania, Krakowa, Lublina, Przemyśla i Łodzi.

W ofercie PKS we współpracy z przewoźnikami ukraińskimi znajdują się również regularne linie międzynarodowe do Lwowa oraz Doliny i Iwano-Frankowska na Ukrainie.

Zapraszając do wspólnego podróżowania ostrowiecki PKS życzy udanych wyjazdów i zawsze bezpiecznych powrotów.

Fot. PKS Ostrowiec

Polecamy również