Jedni chcą drogę, inni nie

Mieszkańcy wieżowców numer 13 i 14 na osiedlu Pułanki zbierają podpisy pod petycją przeciwko budowie nowej drogi, która ma przebiegać w pobliżu ich bloków.
– Gdy nam wybudują nową drogę od strony naszych balkonów to już wcale nie będziemy mogli otworzyć okien, bo po drugiej stronie naszego bloku przebiega bardzo ruchliwa ulica Armii Krajowej – twierdzi pani Patrycja . Takie rozwiązanie jest dla nas nie do przyjęcia. Jak tylko zbierzemy wszystkie podpisy pod petycją to zaniesiemy ją do Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W końcu to my jesteśmy lokatorami i my płacimy czynsze, więc zarząd spółdzielni musi się liczyć z naszym zdaniem.
W ubiegłym roku obok wieżowców 13 i 14 został wybudowany nowy plac zabaw.
– I teraz jak wybudują tu drogę to po pierwsze będzie bardzo niebezpiecznie dla dzieci, a po drugie dzieci i ich opiekunowie podczas zabawy będą wdychać trujące spaliny jakie wydobywają się z rur wydechowych – mówi pan Karol , mieszkaniec bloku numer 13. – Ja się pytam, gdzie tu jest sens i logika. Najpierw budują plac zabaw, a później planują wybudowanie drogi.
Droga jednak będzie.
– Planujemy wybudowanie nowej drogi, która będzie przebiegała obok sklepu zlokalizowanego na terenie naszego osiedla – mówi kierownik administracji osiedla Pułanki Ryszard Słowiński. – Droga ta będzie prowadziła od ulicy Iłżeckiej wokół sklepu i będzie taką małą obwodnicą ponownie łączyła się z ulicą Iłżecką. To spowoduje lepszą przepustowość pojazdów. Z nową drogą sąsiadował będzie parking na około dziesięć, dwanaście samochodów. To powinno rozwiązać problem mieszkańców bloku numer 1. Dla lepszego zobrazowania powiem, że nowa droga będzie przebiegać pomiędzy sklepem, a starą wymiennikownią ciepła. Teren powoli jest już przygotowywany do zrealizowania tej inwestycji. O nową drogę postulowali mieszkańcy bloku numer 1 oraz właściciel bardzo dużego sklepu z tanią odzieżą. Dzierżawca tego sklepu płaci rocznie kilka milionów złotych czynszu. Te pieniądze zasilają fundusz remontowy naszej spółdzielni mieszkaniowej, a z tego funduszu korzystają wszyscy lokatorzy. Ze zdaniem tego człowieka, jako poważnego kontrahenta musimy się liczyć. Nie możemy pozwolić na to, żeby kolejny duży sklep na osiedlu stał zamknięty, a tak się dzieje od kilku lat z pawilonem, w którym była „Biedronka”. Co do placu zabaw to zostanie on ogrodzony, a dwie huśtawki zostaną przestawione w inne miejsce.
Jak udało nam się ustalić pracownicy starostwa powiatowego w Ostrowcu wydali zgodę na budowę nowej drogi na osiedlu Pułanki.

Polecamy również