Tajemniczy Piotrków

Komisja Krajoznawcza Oddziału PTTK im. M. Radwana zaprasza wszystkich zainteresowanych 23 maja na autokarową wycieczkę krajoznawczą „Piotrków Trybunalski i jego okolice”.

Jej program obejmuje zwiedzanie: Piotrkowa Trybunalskiego, trasy turystycznej „Groty Nagórzyckie” prowadzącą labiryntem podziemnych sal, korytarzy i wnęk dawnej kopalni piasku kwarcowego, rezerwatu przyrody „Niebieskie Źródła” i Skansenu rzeki Pilicy i Nadpilicza w Tomaszowie Mazowieckim, Spały – kojarzonej z Centralnym Ośrodkiem Sportowym, poniemieckiego bunkra w Konewce, romańskiego kościoła ufundowanego przez Władysława Hermana i XIV-wiecznego zamku królewskiego w Inowłodzu, zespołu klasztornego cystersów w Sulejowie Podklasztorzu.
– Województwo łódzkie jest zasobne w zróżnicowane i ciekawe atrakcje turystyczne – podkreśla Tadeusz Krawętkowski – prezes Zarządu Oddziału PTTK im. M. Radwana. – W poprzednich latach zrealizowaliśmy wycieczki do Łodzi, Łowicza i Nieborowa. Podczas tego wyjazdu chcemy przybliżyć historię, zabytki architektury i walory przyrodnicze Piotrkowa Trybunalskiego i okolic.
Wszelkie dodatkowe informacje na temat wycieczki można uzyskać w siedzibie Oddziału przy alei 3 Maja 6 (budynek Kina Etiuda, II piętro, oraz pod numerem tel. 505444874).

Polecamy również