Chciała dać w łapę

Kunowscy policjanci zatrzymali 49 – letnią kobietę, która chcąc uniknąć odpowiedzialności za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości, usiłowała wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w kwocie 410 zł. Ustawodawca za takie przestępstwo przewidział karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
-Policjanci z komisariatu policji w Kunowie zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Ford Focus. Jak się okazało pojazdem kierowała 49 – letnia kobieta, od której policjanci od razu wyczuli woń alkoholu- informuje Kamil Tokarski z zespołu prasowego KWP Kielce.- Przypuszczenia, że jest nietrzeźwa potwierdziły się, wynik badania alkomatem wykazał u niej 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kobieta chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej próbowała wręczyć funkcjonariuszom pieniądze w kwocie 410 zł za odstąpienie od dalszych czynności.
49 – latka została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Złoży wyjaśnienia przed prokuratorem. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i próbę wręczenia korzyści majątkowej grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Polecamy również