Bałtowskie dożynki

Tegoroczne Dożynki w Bałtowie odbyły się w trakcie trzydniowego Święta Pszczoły zorganizowanego pod patronatem Prezydenta Jarosław Górczyńskiego.bdbd2 bd3bd4 bd5

Dożynki to jeden z najpiękniejszych staropolskich obrzędów, które zakorzeniły się w naszej tradycji i nakazują okazywanie wdzięczności za trud włożony w zbiór plonów, z których korzystamy. To najpiękniejszy dzień w roku dla rolnika – święto plonów, radości i odpoczynku po ciężkiej pracy.

Na ręce  tegorocznych starostów dożynek Henryka Choinki i Lucyny Kaczmarzyk prezydent Jarosław Górczyński złożył serdeczne podziękowania oraz życzenia wszystkim rolnikom z gminy Bałtów.

-Święto to jest doskonałą okazją do uhonorowania rolników za mozolną pracę. Należą się Wam słowa najwyższego uznania oraz gorące podziękowania za trud wkładany w tworzenie lepszego jutra. To dzięki Waszym wysiłkom możemy cieszyć się obfitymi zbiorami z pól i sadów. Praca ta jest dowodem szacunku dla tradycji ojców, którą pieczołowicie kultywujecie i przekazujecie nowym pokoleniom – powiedział prezydent Jarosław Górczyński. – Pragnę złożyć na Państwa ręce, wszystkim rolnikom, serdeczne życzenia osobistych i zawodowych sukcesów, pomyślności, obfitych plonów w przyszłym roku, a także miłego świętowania. Wierzę, że tegoroczne dożynki dostarczą uczestnikom dużo pozytywnych wrażeń – dodał prezydent.

Polecamy również