Intercity przez Ostrowiec

Prawdopodobnie w drugim półroczu tego roku pojedziemy pociągiem Intercity z Ostrowca Świętokrzyskiego do Gdyni i do Przemyśla. Dyrekcja Intercity rozważa wariant wprowadzenia takiego pociągu. Jest to związane z zakończeniem modernizacji linii kolejowej w pobliżu Sandomierza.
– Ostrowiec jest miastem, które zasługuje na to, żeby tamtędy przejeżdżały pociągi pośpieszne – mówi Marta Ziemska, z biura prasowego Intercity. – Obecnie rozważamy nowe warianty rozkładów jazdy pociągów. W jednym z tych wariantów uwzględniony jest Ostrowiec jako miasto, które będzie miało połączenie kolejowe pociągami pośpiesznymi. Ostrowiec i okolice odwiedza coraz więcej turystów i my to bierzemy pod uwagę.
Przez wiele lat szlak kolejowy w pobliżu Sandomierza był remontowany. Wcześniej dokonano generalnej modernizacji odcinka linii prowadzonej z Rzeszowa przez Kolbuszową i Nową Dębę do Tarnobrzega. Następnie prowadzone były prace związane z modernizacją torów na odcinku z Tarnobrzega przez Sandomierz do Ostrowca Świętokrzyskiego i Skarżyska-Kamiennej. Są one już w fazie zakończenia.
Przed 20 laty ze Skarżyska-Kamiennej do Tarnobrzega i Stalowej Woli w ciągu doby można było dojechać trzema pociągami pospiesznymi oraz ośmioma osobowymi. Obecnie sąsiadujące ze sobą województwa podkarpackie i świętokrzyskie nie mają żadnego połączenia kolejowego.

Foto Internet.

Polecamy również